Haberler

LEGOLAND İstanbul Açıldı

legoland-discovery-center-logo

İstanbul’daki LEGOLAND Discovery Center dün açılışını yaptı. Her çocuğun evinde en sevdiği oyuncakları arasında bulunan LEGO parçaları, artık Forum İstanbul AVM’de yeni bir eğlence merkezi oldu. Tabii ki sadece çocuklar için değil bizim gibi geekler için de çok değerli bir yer.

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Açılışta, Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Tursab Başkanı Başaran Ulusoy, Merlin Entertainment’ın yeni açılışlardan sorumlu yöneticisi Craig Dunkerley ve LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner hazır bulundular.

İlgili Makaleler

Açılan merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa (Zarife) ziyaretlileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

legoland-zurafa

Ailecek eğlenebilinecek yeni bir merkez heyecanı

30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar.

Turizme katkısı büyük

Başaran Ulusoy, “LEGOLAND Discovery Centre’ın Türkiye’ye gelmesi Türk turizmi için son derece önemli. Bu tarz merkezler yurtdışından ülkemizi ziyaret eden turistler açısından büyük önem taşıyor ve gelen turist sayısını arttırıyor” şeklinde konuştu.

LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner şunları söyledi: “Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçilerimiz 2 milyon LEGO parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşacaklar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşayacaklar. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz.”

Legoland Discovery Centre İstanbul'un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. Forum İstanbul'da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. (Onur Çoban - Anadolu Ajansı)
Legoland Discovery Centre İstanbul’un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. Forum İstanbul’da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. (Onur Çoban – Anadolu Ajansı)

LEGOLAND Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şeyin düşünüldüğü bir merkez olarak hizmete girdi. Suner, “Istanbul, çok sayıda uluslararası şirketin bir arada bulunduğu bir kesişim noktası haline geldi. Biz de Türkiye ve Doğu Avrupa’da eğlence sektörünün merkezinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizim öncelikli amacımız, ziyaretçilerimize dev bir LEGO kutusuna atlamış hissini yaşatmak. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un, anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenerek unutulmaz anılar elde edecekleri bir yer olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İnşa edilecek LEGO yapıyı siz seçebileceksiniz

Tüm LEGOLAND Discovery Centre’larda, bulunduğu bölgeye özel olarak inşa edilen MINILAND’de, İstanbul’un simgesi haline gelmiş yapılar, minyatür olarak yapılacak. İstanbul’un listesinde Aya Sofya, Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı yer alıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Tam Bir Para Basma Makinesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.