Haberler

LEGO Voltron Seti Resmen Duyuruldu! Çıkış Tarihi de Açıklandı

Başlığı görür görmez 80’li yılların çocuklarının içlerinden “Voltran, Voltran, Voltran,” diye bağırdığını düşünüyorum. Ne zaman “Voltron” adını duysak ilk aklımıza gelen şey bu olurdu genelde. Şimdi bu efsane, resmi LEGO seti olarak evlerimize gelmeye hazır!

Orijinal ismi “Go Lion Go” olan anime serisi ABD ve Avrupa’da ve dolayısıyla ülkemizde Voltron adıyla yayınlanmıştı. Bir döneme damgasını vuran bu aslan şeklindeki araçlar ve birleştiklerinde oluşturdukları Voltron isimli robot LEGO sayesinde muhteşem bir oyuncağa dönüştü.

İlgili Makaleler

Şekilden şekle sokabileceğimiz parçalarla LEGO’nun en büyük mecha seti olacak olan LEGO Voltron toplamda tam 2321 parçadan oluşacak.

Aslanları ayrı şekillendirebileceğimiz gibi bu aslanları dönüştürüp Voltron’u da oluşturabileceğiz.

Boyutları Neler?

Tüm parçalar birleşip Voltron oluştuğunda Voltron’un boyu 40 cm olacak. Siyah aslan 17 cm yükseliğe sahipken uzunluğu da 22 cm olacak. Bacakların oluşturan sarı ve mavi aslanın yüksekliği 8 cm, uzunluğu ise 21 cm olacak. Kolları oluşturan yeşil ve kırmızı aslanın yüksekliği 8 cm iken uzunluğu 21 cm olacak.

Voltron’un kılıcı 29 cm uzunluğa sahipken kalkanı da 16 cm olacak.

Aslanlar ayrı parçalar olarak oluşturulup sonrasında şekilleri değişerek birlikte Voltron’u oluşturabilecekler. Bacakların kıvrılması dışında Voltron’un tüm eklemleri hareketli olacak.

16 yaş ve üzeri için tavsiye edilen LEGO Voltron, 1 Ağustos 2018 tarihinde raflarda olacak. Ürünün satış fiyatı da 179.99$ (yaklaşık 800₺) olarak belirlenmiş.

Heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.