Haberler

Legend of the Five Rings Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

legend-of-the-five-rings-banner

Bir dönemin efsane masaüstü rol yapma oyunu Legend of the Five Rings, el değiştiriyor. Fantasy Flight Games tarafından yayın hakları satın alınan Legend of the Five Rings’i bir dizi değişiklik takip edecek.

Macerasına 1995 yılında Alderac Entertainment Group markası altında başlayan Legend of the Five Rings, bu yıl sonuna doğru 20. yılını kutlayacak. WotC tarafından satın alındıktan ve sistemin adı Oriental Adventures olarak değiştirildikten sonra unutulan sistemler arasına girmişti. Ancak bu meşhur sistem bomba gibi geri dönüyor.

Legend of the Five Rings, feodal Japonya ve yakın Asya kültürlerini harmanlayarak, Rokugan adı verilen dünya içerisinde muazzam maceralar sunuyordu. Bir süredir bu sistemden pek haber alamıyorduk. Sistemin kart oyunu ise belirli bir kitle tarafından oynanmaya devam ediyordu. Hatta 2007 yılından itibaren büyük turnuvalarda da yer aldı.

legend-of-the-five-rings-oversoul

Yeni açıklanan bilgilere göre Legend of the Five Rings, Fantasy Flight Games markası altında yayınlanmaya devam edecek. Firma hem kart oyunlarına hem de masaüstü rol yapma sistemine yönelik çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacağını açıktı.

AEG tarafından devam ettirilen kart oyunu Evil Portents ve Atlas of Rokugan ek paketleriyle sonlandırılacak. Eğer oyunu takip ediyorsanız endişelenmenize gerek yok. Fantasy Flight Games son çıkarılan ek paketlerin, yeni sistemlerle uyumlu olacağını ve oyuncuların bu ek paketleri çekinmeden satın alabileceklerini açıkladı.

Şimdilik bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki aylarda, sistemin gidişatına ilişkin ilk bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Toplum Ayrışmasına Disney Prensesleri İle Cevap!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu