Haberler

KUnvention 2015’in Ardından

kunvention-2015-banner

16-17 Mayıs tarihlerinde Koç Üniversitesi’nin Fener Kampüsü’nde düzenlenen KUnvention 2015’e gittik. Açık havada düzenlenen etkinlikte neler yaşandı? Hemen eğlenceli anlarımızı sizlerle paylaşalım.

Koç Üniversitesi FRP Kulübü tarafından düzenlenen KUnvention 2015, ağzımızda güzel bir tat bıraktı desek yeridir. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte, şöyle çimlere sere serpe yatalım, temiz havayı içimize çekelim diyorduk. Fırsat bu fırsat deyip, KUnvention 2015’e katıldık.

Açıkçası çok gitmek istememe rağmen, işlerimden dolayı cumartesi günü düzenlenen Rönesans Fuarı’na katılamadım. Evet, yanlış duymadınız: Rönesans Fuarı!

kunvention-gorsel-003

Koç Üniversitesi FRP Kulübü, 2 günlük etkinliğe 2 farklı tema seçmiş. İlk gün, yukarıda da bahsettiğim gibi bir Rönesans Fuarı alanı oluşturulmuş. Kampüsün öğrenci meydanı olarak bilinen yeşillik alanında kurulan çadırlarda, Rönesans Fuarı’na uygun içerikler sunulmuş.

Çuval yarışları, kıyafetler, fuar falcısı derken gelenlerin eğlenceli vakit geçirdiğinden bahsediliyordu. Özellikle fuar falcısının fazlasıyla ilgi çektiğini söylediler. Fuar boyunca da bolca hediye dağıtılmış.

Elbette orada olmadığımdan bahsetmiştim. Ama pazar günü gittiğimde, KUFRP ekibine sorduğum ilk sorulardan biri cumartesi günkü etkinlikti. Neyse, biz gelelim pazar günü neler olduğuna.

İkinci gün sadece FRP/RPG ve masaüstü kutu oyunlarına ayrılmıştı. Korsanlık günün temasıydı. Her bir oyun masası da bu temaya uygun oyunlar içeriyordu. Battlestar Galactica’dan tutun da, Alternity’e ve 7th Sea sistemine kadar birçok masa vardı.

kunvention-gorsel-002

Ben de korsan temasına uygun bir şekilde Atlas Games tarafından 1999 yılında pazara sürülen Furry Pirates isimli sistemi oynatma fırsatı yakaladım. Dünkü çadırlar toplanmamıştı. Bu sayede, kuru gürültüden uzak bir şekilde her bir çadırın altında, farklı bir oyun masası kurulmuştu.

Oyun dışında çimlerin üzerinde bol bol koşturma fırsatı yakaladık. Kampüsün bulunduğu konumdan ötürü dağ havasının bizi çarptığını söylemem gerek. Molalar sırasında frizbi oynamaya da fırsatımız oldu. Zaten Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu ve Fantazi Kulübü’nden gelen arkadaşlar durmadan frizbi oynadılar. Hatta bir ara o frizbi ile çeşitli yeni oyunlar keşfettiler. Amacı dışında tüm spor müsabakalarında kullandılar.

kunvention-gorsel-001

Hava bir ara değişti. Biraz soğuk rüzgarlar estiğini hissettik. Ama kimsenin erken kalkma gibi bir hevesi yoktu anlaşılan. Tüm günümüzü keyifli bir şekilde KUnvention’da geçirdik. Eski dostları gördük, yeni insanlarla tanıştık. Bizim için çok keyifliydi.

Özellikle kulüp başkanı Barlas Ömür’e de özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Her anımızda yanımızda oldu. Sarp Erginbilgiç, Fevzi Özgür Nergis, Buse Coşkuner, Berk Karabulut, Filinta Abuşoğlu ve şu an isimleri aklıma gelmeyen tüm kulüp görevlilerine de teker teker teşekkürler ediyorum.

Görsel Kaynak: Ayşe Nur Buğalı

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İzmir Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.