Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Türkiye Alt Kültür Topluluğu kimdir?

Türkiye Alt Kültür Topluluğu kimdir?

 

Türkiye Alt Kültür Topluluğu üniversite öğrencileri, mezunları ve kültür etkinliklerini takip edenler tarafından oluşturulan bir topluluktur. Amacı Türkiye’de yeşeren alt kültür etkinliklerini daha büyük çaplı olarak gerçekleştirmek, yaş ve tecrübe limiti olmaksızın herkese tanıtmaktır. Fantastik edebiyat, bilim kurgu edebiyatı gibi alt kültür olan ve son yıllarda gün yüzüne çıkarak geniş kitleler tarafından tanınmaya başlayan kültürü anlatmak değil, doğrudan etkinlik alanında sergilemektedir.

Yıllardır etkinlik düzenleyen ancak küçük gruplarla kısıtlı kalan üniversiteler, FRP gibi masaüstü oyun klüpleri bu oluşum için bir araya gelmiştir. 

Sonuçta İstanbul Teknik, İstanbul, Yıldız Teknik, Yeditepe ve Koç üniversitelerinin klüplerinin, öğrencilerinin ve mezunlarının; Kocaeli RP Topluluğu’nun; 8 yıldır bu alanda çalışmalar yürüten FRPNET ve iki yıldır her ay buluşmalar düzenleyen Wizards of İstanbul üyelerinin; bireysel çaba gösteren, fanzin hazırlayan, internette yayın yapan kişilerin birlikte hareket etmesiyle şekil almıştır.

İstanbul’da olmamalarına rağmen Ankara, Eskişehir ve İzmir’deki üniversitelerin kulüpleri de bu oluşuma destek vermişlerdir.

 

Destekleyen Üniversiteler

sponsor-sidebar-itusponsor-sidebar-korp2  sponsor-sidebar-kufrp yildiz-sponsor-sidebarsponsor-sidebar-iu
İlginizi Çekebilir  Nikolaj Coster-Waldau, UNDP İyi Niyet Elçisi Oldu