Haberler

Koç Müzesi’nde Yüzlerce Model Keşfedilmeyi Bekliyor!

Ölçekli Dünyalar Banner

300’ü aşkın birebir ölçeklenmiş modeller, Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmeye başladı.

Sergi 1 Haziran’a kadar Müze içerisinde sergilenecek. Figür ve model severlerin kaçırmaması gereken bir sergi.

Sergi açılışı Rahmi M. Koç Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç, Müze Genel Müdürü Ertuğrul Duru ve Modelciler Kulubü Derneği Başkanı Ruhi Bayraktar tarafından yapıldı.

Askeri ve sivil uçaklar, askeri kara araçları, sivil araçlar, gemi ve denizaltılar, tanklar, bilim kurgu ve uzay araçları, figür ve dioramalardan oluşan sergide modelciliğin mümkün olduğunca her ölçeğinden ve her dalından kesitler yer alıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi, “Ölçekli Dünyalar, Modelcilik Kulübü Karma Model” sergisi ile ziyaretçilerine, ülkemizde bugüne kadar düzenlenmiş olan en kapsamlı ve en uzun süreli model sergisini sunuyor.Ölçekli Dünyalar Karma Model Sergisi

Sergide bütün ölçek ve dallarda yaklaşık 300’ün üzerinde model bulunuyor ve modelciliğe ilgi duyan ziyaretçilerin daha detaylı bilgi sahibi olabilmeleri için yapım aşamasındaki modellerden örnekler, modelcilik malzemeleri ve fotoğraflar yer alıyor.

Sergi açılışında konuşma yapan Modelciler Kulubü Derneği Başkanı Ruhi Bayraktar

”Derneğimiz, yetişkinlerin ve özellikle de gençlerin boş zamanlarını en etkin şekilde değerlendirmelerini sağlamayı ve bu yolla da kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını amaçlamaktadır. Gerek ülkemizin, gerekse de dünyanın en seçkin ve sayılı sanayi müzelerinden birisi olan Rahmi M. Koç Müzesi, Modelcilik Kulübü Derneği kurulduğu günden beri modelcilik alanında yapılan bütün etkinliklerde derneğimize birçok imkan sundu. Şimdi de “Ölçekli Dünyalar, Modelcilik Kulübü Karma Model” sergisine ev sahipliği yaparak bu desteği sürdürmekte. Bu sergi bugüne kadar yapılmış en büyük, en kapsamlı ve en uzun süreli Modelcilik Kulübü Derneği organizasyon olup, ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile gezileceğine şüphemiz yok. Düzenlediğimiz aktivitelerde Rahmi M. Koç Müzesi ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Her yaştan ziyaretçiye hitap eden sergi, 1 Haziran 2014 tarihine kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

Kaynak: İstanbul Günlüğü

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.