Haberler

Keanu Reeves The Matrix Gelirinin %70’ini Bağışlamış

Keanu Reeves‘in 1999’da The Matrix filminden kazandığı paranın %70’ini kanser araştırmalarına bağışladığı ortaya çıktı. O dönem kız kardeşinin kanser hastası olmasının da aktörün bu kararında etkisi olabilir.

Hollywood’da bağış yapan tek isim Keanu Reeves değil tabii ki. Ancak gelirlerinin yarısından çoğunu bağışlayan yıldız isimlere de pek rastlamıyoruz.

Reeves’in 1999 yılında The Matrix filminden kazandığı paranın %70’ini bağışladığı ortaya çıktı. Bu yaklaşık 31 milyon dolara denk geliyor. Hem de bunu lösemi üzerine yapılan bilim araştırmalarına bağışlamış. Reeves’in bağışlarına ve cömert davranışlarına alışkınız. John Wick setinde dublörlere kol saati hediye ettiğini görmüştük. Ekiple birlikte setteki eşyaları taşıdığı videoyu da izledik. Diğer oyunculardan böyle haberler duymadığımız için ister istemez ilgi çekiciydi.

Fakat Reeves’in kanser araştırmalarına yaptığı bağış yalnızca ilgi çekici değil. Aynı zamanda minnettarlık yaratan bir cömertlik. Zira kanser hepimizin hayatını şu ya da bu şekilde etkileyen bir hastalık. Hem çok yaygın, hem de pahalı ve sancılı tedavisi yeterince yüksek oranlarda başarı sağlamıyor. Bu yüzden Reeves’in bağışı çok değerli. Umalım da bu bağışın ortaya çıkmasıyla kanser araştırmalarının önemi yeniden gündeme gelir.

Bağış Yapan Çok Ünlü Var Aslında

1991 ile 2001 yılları arasında Keanu Reeves’in kız kardeşi Kim Reeves de kanser ile mücadele ediyordu. Neyse ki 2001 yılında iyileşmeye başladı. Ancak ünlü aktörün bu bağışında kız kardeşinin yaşadıklarına yakından tanık olmanın da etkisi olabilir. Çünkü kanser gibi hastalıklar yalnızca hastayı değil, etrafındaki kişileri de çok yıpratabiliyor.

Fakat kanser konusunda hassas olan tek ünlü tabii ki Reeves değil. Michael Jackson, Jude Law, Taylor Swift, Adam Sandler, Ben Stiller, Bradley Cooper, Will Smith ve daha birçok ünlü isim kanser alanında bağışlar yapıyorlar. Hatta bu isimler arasında Justin Bieber ve Miley Cyrus gibi nispeten daha az sempatik bulunan ünlüler bile var.

İklim değişikliği, çocuklar, yardıma muhtaç hayvanlar ve susuz ülkeler gibi konulara eğilen ünlüler de var. Ryan Reynolds, Blake Lively, Angelina Jolie gibi isimler bu tarz konularla gündeme geliyorlar. Jane Fonda gibi ünlüler meydanlara çıkıp dernekler kurarak halkı bilinçlendirmeye zaman ayırıyor. Mass Effect üçlemesinin Shepard’ı Jennifer Hale ise bugünlerde suya ulaşamayan kişilere su götürmeye çalışıyor.

Yani Keanu Reeves çok büyük miktarlarda bağış yapıyor olabilir. Belki kamera arkasındaki emekçilere de diğer ünlülerden daha çok değer veriyor olabilir. Fakat Hollywood’daki tek iyi kalpli ve düşünceli kişi de o değil. Yine de parasının %70’ini bağışlayabilecek kadar cömert biri olduğu için seviyoruz onu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hiroyuki Sanada, John Wick 4 Kadrosuna Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.