Haberler

J.K. Rowling Sihir Dünyasını Evlere Taşıdı – Harry Potter Evde

J.K. Rowling corona virüs pandemisi nedeniyle tecritte yaşayan çocukların eğlenmesine yardımcı olmak için yeni bir Harry Potter platformu tanıttı.

Yazar platformu dün sosyal medya üzerinden duyurdu. Rowling, şu açıklama ile duyurdu;

Tecrit altındayken çocukları eğlendirmeye ve ilgili tutmaya çalışan ebeveynler, öğretmenler ve bakıcılar biraz sihire ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden http://harrypotterathome.com‘u faaliyete geçirmekten mutluluk duyuyorum.

İnternet sitesi şu anda “Hogwarts’ı size getiriyoruz” sloganıyla yayında.

Sitenin giriş sayfasındaki tanıtım yazısında, “Bloomsbury ve Scholastic’in (Harry Potter yayımcıları) özel katkılarıyla, havalı büyü yapım videoları (arkadaşlarınıza Niffler çizmeyi öğretin!), eğlenceli makaleler, testler, bulmacalarla birlikte ilk defa okuyanlar ve tabii büyücülük dünyasına zaten aşina olanlar için de daha birçok şeyi ve sizi meşgul edecek en yeni büyülü numaraları bulabileceğiniz Harry Potter At Home (Harry Potter Evde) merkezine hoş geldiniz” ifadeleri yer alıyor.

Can sıkıntısına Uzaklaştırma Büyüsü yapıyoruz!

İnternet sitesi hem serinin, “Gryffindor ortak salonunda ateşin sıcaklığını hissetmek veya Bayan Weasley’den çok ihtiyaç duydukları bir kucaklama isteyen” yeni okurlarına hem de Harry Potter kitaplarının eski hayranlarına yönelik hazırlandı.

İnternet sitesinde Harry Potter kitaplarına ilk kez dalmak isteyen çocuklar için bir okuma kılavuzu ve okuma keyfinin faydaları hakkında kısa bir metin de bulunuyor. Diğer içerikler arasında Harry Potter serisi için bir sözlük, bir karakterler rehberi, kelime bulma oyunları, testler ve evet, Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde (Harry Potter and the Goblet of Fire) tanıtılan büyülü yaratık Niffler çizmeyi öğrenmek için bir kılavuz da bulunuyor.

Platformda ayrıca daha önce 2012’de Pottermore’da başlatılan ve insanları Hogwarts’taki evlerine dağıtan bir testin bağlantısı da mevcut.

Pottermore, Harry Potter At Home’a da ev sahipliği yapan WizardWorld.com’a 2019’da taşınmıştı.

Kaynak: Independent

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.