Haberler

İzmirCon, Yeni Etkinlik İçin Hazırlanıyor

izmircon-banner

İzmirCON yine geliyor! Hemen, nedir, ne değildir, ne yapıyoruz kısmına geçmeden, tarih ve konum bildireyim; 9-10 Mayıs 2015 tarihinde, uzun süredir olduğu gibi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde, Kule Sakinleri Strateji ve Rol Yapma Oyunları Derneği tarafından düzenlenecek.

Her yılki geleneğimizi koruduk ve bu sefer de etkinliği ALES ile aynı güne denk getirmeyi başardık, girecek arkadaşları sınav öncesi motivasyon ve sonrası kutlama için bekliyor olacağız. Yine artık gelenek haline gelmiş başka bir durum da, FRPNET ve Pegasus Oyuncak’ın destekleri, ayrı ayrı ve bir sürü teşekkürleri de buradan iletip biraz da etkinlikten bahsetmek istiyorum.

İzmirCON, ismin de belli ettiği gibi, İzmir’de düzenlenen bir FRP kongresi, fuarı ya da toplantısıdır. Tabii ki içeriği bundan ibaret değil ancak 2003te ilk kez düzenlendiğinde durum buydu. Bugün yaptıklarımız ise çok daha geniş bir yelpazeye sahip. Alt Kültür çatısı altında ne varsa biz de etkinliğe toplamaya çalışıyoruz desek yerinde olur sanıyorum.

Bu yıl biraz daha fazla üzerine titrediğimiz FRP oyunlarımız ve LARP’larımız olacak; yine TAKT’ın düzenleyeceği bir cosplay yarışmamız olacak; geçen yıl da aramızda olup renk katan birçok stand ve daha fazlası bu yıl da alanı süsleyecek. Çeşit çeşit kutu oyunlarımız, minyatür savaş oyunlarımız ve yarışmalarımız, bir sürü küçüklü büyüklü sürpriz, bilgisayar oyunu turnuvaları vee tabii ki cumartesi akşamı için bir after partymiz de olacak.

izmircon-resim

İzmirCon Desteklerinizi Bekliyor

Belirtmekten mutluluk duyduğum bir şey daha var o da katılımcı sayımızın gitgide artması ve daha büyük kalabalık daha büyük eğlence! Tabii bu artışın ortaya çıkardığı bir problem de bizim etkinlik öncesi ihtiyaç duyduğumuz vakit ve kaynak miktarı, ilkini çözmek elimizde olmakla birlikte ikinci konuda, biraz sıkılarak, yardım istiyoruz. Geçen yıl ilk kez bir Kickstarter projesi yaptık ve açıkçası bizim beklediğimizden çok daha büyük başarı elde etti. Bu yıl yine benzer bir projeyi kendi internet sitemiz üstünden sürdürüyoruz; www.izmircon.org sitesine bir göz gezdirmeniz ve birkaç dakika ayırmanız bizi çok sevindirir.

Eğer herhangi bir başlık biraz ilginizi çekiyorsa, sizi aramızda görmekten çok mutlu oluruz, zira kalabalık arttıkça eğlence de artıyor dediğim gibi. Eğer diyorsanız ki ben daha önce hiç böyle bir ortamda bulunmadım, hiç FRP oynamadım ya da daha önce kostüm yapmadım; gelin tanıtım oyunlarımızı oynayın, standları biraz gezin, zincir zırh atölyesinde biraz oyalanın, birkaç minyatür boyayın, Magic: The Gathering öğrenmeye başlayın, alan oyunlarında ödül kovalayın… Ya da gelip bir merhaba deyin ve biz sizin eğlenmeniz için bir şeyler düşünelim. 9-10 Mayıs günlerinde sizin ağırlamak umuduyla, o zamana kadar hoşçakalın!

Dipnot: Biz feci eğleneceğiz!

Destek sayfasına ve daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yazan: Alper Baran Sözmen

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Gününüz Kutlu Olsun! / May the 4th Be With You!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.