Haberler

İzmirCon 2015’te Neler Olacak?

izmircon-banner

Merhabalar sevgili İzmirliler, dışarıdan gelecek arkadaşlar ve İzmirCon’u merakla takip eden diğer bütün herkes. Artık her şey rayına oturduğuna, koşuşturma zamanlarımızı geride bırakıp arkamıza yaslanıp çay içebildiğimize göre sizleri bu sene İzmirCon’da neler bekliyor onlardan bahsedebilirim biraz. Hazırsanız geliyor.

Bu yılki ana sponsorlarımızı büyük bir mutlulukla duyuruyorum öncelikle: Frpnet, Gamex ve Pegasus Oyuncak. Altkültür’ün ülkemizdeki en büyük destekçilerinden olan bu firmalara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Etkinliklere geçmeden önce bir de adını İzmirCon tarihine yazdıran kişisel destekçilerimize bakalım:

  • Levent Gaşgil
  • Berat Kaya

Öncelikle 14 yıldır İzmirCon’un değişmeyen tadı olan rol yapma oyunlarıyla başlayalım.

izmircon-foto

Cumartesi günü 3 masa tanıtım oyunu, 10 tek oturumluk oyunla toplam 13 masaüstü FRP oyunu. Pazar günü TAM 11 MASA “Legacy of the Stonelords” interaktif oyunu (Türkiye’de yılda bir denk gelebileceğiniz bir etkinlik) ve 3 masa bundan bağımsız masaüstü FRP oyunu ile 2 günde toplam 27 Masaüstü FRP oyunu! Kayıtlar açık ve yerler yavaş yavaş doluyor.

Veee O BİR LARP YAZARI… BİR LARP GM’i, O YILLARINI “KOSTÜM GİYİP FRP OYNAMAYA” VERMİŞ BİR İSİM! O BİİİİİİİR MELİH YILMAZ!

Evet arkadaşlar Melih Yılmaz 16 kişilik “Night of the Undream” LARP’ıyla bizlerle olacak. Kayıtlar çok hızlı dolabilir uyarmadı demeyin.

Şimdi eğer ki Rol Yapma oyunlarını geçtiysek gelelim son 5 yılın yükselen trendi cosplaye:

Kontakt’tan COSPLAY yarışması!!! Durun bu tam olmadı.

Kontakt’tan 2 COSPLAY yarışması!

izmircon-cosplay

Kontakt bu yıl da bizi yalnız bırakmıyor ve Cumartesi günü grup, Pazar günü ise bireysel cosplay yarışmaları düzenliyor. Ödüller, koşullar, kurallar ve yarışma ile ilgili her şeye İzmirCon’un sitesinden ulaşabilirsiniz.

Son ana etkinliğimiz ise Wargaming. İzmirCon diğer conventionlardan farkını her yıl Wargaming’e verdiği önem ve yıllar geçtikçe artan oyun sayısıyla ortaya koymaktadır. İşte bu yıl olacak turnuvalar, oyunlar, tanıtımların bir listesi:

  • X-Wing (Star Wars)
  • Warhammer 40000 (Games Workshop)
  • Warhammer Fantasy Battles (Games Workshop)
  • Infinity (Corvus Belli)
  • Flames of War (Tarihsel 2. Dünya Savaşı)
  • Black Powder (Tarihsel Napolyon Dönemi)

Şimdi gelelim yan etkinliklere ve standlara. Biliyorum ki hediyelik almak, booster açmak, yeni zarlara bakmak, beğenmemek, “Bunun parlayanı yok mu?” diye sormak istiyorsunuz. Evet önceki yıllardan tanıyıp sevdiğiniz standlarla birlikte her yeri dolduracak 20+ stand sizlerle olacak. Ürün satışı, oyun tanıtımı, çizim atölyeleri ve diğer pek çok stand sizlerle.

izmircon-2015

E-Sporcular sizi de unutmadık! Zocco’s bu sene de bilgisayarlarını alıp İzmirCon’a geliyor. Turnuvalar hakkında bilgi almak için lütfen takipte kalın.

Kart oyunu severleri de unutmadık. 8 kişilik Magic the Gathering draftları ve 1 gün Standart diğer gün Modern MtG turnuvaları ile Yu-Gi-Oh! turnuvası katılımcılarını bekliyor olacak.

Son olarak insanları istedikleri karaktere dönüştürmek amacıyla İstanbul’u karış karış gezen RedBull Shapeshifters, İzmir’in havasına kanmış olacak ki, onlar da sizi istediğiniz oyun karakterine dönüştürmek için İzmirCon’da olacaklar. Ancak bunun için acele edin çünkü kayıt yaptırmanız gerekmekte. Canlandırdığınız karakter Mehmet Turgut’un fotoğraflarıyla insanlarla buluşacak.

izmircon-minyatur

Evet arkadaşlar tanıtımlarımız bu kadar. Burada bahsetmediğim daha pek çok ufak tefek şeyin İzmirCon’da olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Hediye çekilişleri, kutu oyunları ve niceleri. Ancak size eğlenceli bir haftasonunun genel hatlarını çizdiğimi umuyorum.

İzmirCon 2015, 9-10 Mayıs tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Başka başka yazılarda belki başka başka süprizlere dair ufak tefek ayrıntılar olabilir. Ancak şimdilik bu kadar. İzmirCon’da görüşmek dileğiyle!

Yazan: Yakup Çakmak

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  GameX 2014 İçin Geri Sayım Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.