Haberler

İzmirCon 2012

izmircon-2012-afisÜlkemizdeki en eski FRP etkinliklerinden olan İzmirCon, bu sene de her sene olduğu gibi harika bir convention için hazırlanıyor.

2003’den beri düzenlenmekte olan, Ege Bölgesi’nin en büyük rol yapma oyunları etkinliği İzmirCon bu sene de İzmir’in en büyük sergi, konferans ve etkinlik merkezi Tepekule Kongre ve Sergi Salonu’nda yine sizlerle! 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde düzenlenecek etkinliğin detaylarını İzmirCon ekibi şu şekilde açıklıyor;

Elindeki kitabın sayfasının kenarıyla oynadı adam, sayfadaki ilk bir kaç kelimeyi belki okumuştu belki okumamıştı ki ezbere biliyordu zaten. Eski günler canlandı kafasında. Duman ve kanın aroması, çarpışan metallerin cıvıltısı, heyecan, umut ve diğer tüm şeyler… İç geçirdi kitabı kapatıp arkasına yaslanırken. Kahramanlıklar, şiirler ve destanlar doluştu kafasına, eskilerden kalma heyecanların hala taze kalan tohumları büyüdü içinde. Kitabı çantasına attıp kalktı hızla, ceketini giyerken içeriye seslendi: “Arkadaşlar çağırdı, FRP oynayacağız bu akşam; geç kalırsam merak etme.”

Gelenekselleşmiş 10. İzmirCon, Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı’nda 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde tekrar sizlerle. Gelişen rol yapma oyunları kültüründe geriye, geçmiş hikayelere bakıp biraz “retro” havalı bir etkinlik hazırlıyoruz bu sene sizlere. Tabii günün getirdiği yeni imkanları da göz ardı etmeden yapıyoruz bunu. Tamamen oyun konseptine odaklandığımız bu seneki etkinliğimizde masaüstü rol yapma oyunları, canlandırmalı rol yapma oyunları, konsollar, kutu oyunları, atölyeler ve bolca sürprizle birlikte sizleri bekliyoruz!

FRPNET olarak bizim de desteklediğimiz bu başarılı organizasyon ile ilgili haberlerimiz devam edecek. Siz şimdiden takviminize notunuzu alın ve Mart sonu için plan yapmayın! Bu harika etkinliği kaçırıp üzülmenizi istemeyiz. :)

Şimdilik açıklanan etkinlikler;

Warhammer Fantasy Turnuvası – Pazar
Warhammer 40k Turnuvası – Cumartesi
Magic Turnuvaları – Cumartesi + Pazar – Yapuk
Board Game!!! – Istanbul Board Game Enthusiasts
Zincir Zırh Atölyesi – İYTE
Boyama Atölyesi
Red Bull Challange!
Kısa Öykü yarışması – Konuşan Zar
Masaüstü tabiki
LARP
Xbox360 – Microsoft
Atari ne güzel!
Daha da bissürü stand!

 

İzmirCon Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik için aktif bir de Facebook sayfası var: https://www.facebook.com/events/288196007891731

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Assassin's Creed Valhalla'nın Yeni Sinematik Fragmanında Eivor, İngiltere Hükümdarı Olmanın Yöntemini Anlatıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.