Haberler

İstanbul’da Yepyeni Bir FRP Kafe: Kadim

kadim-logoÜlkemizde FRP adına sevindirici olaylar olmaya devam ediyor. Uzun süredir İstanbul’da eksik olan FRP kafe kavramını Kadıköy’de Oyun Mühendisi, Beşiktaş’ta Pegasus Oyuncak ile kapatmaya başlamıştık. Şimdi de Avcılar’dan haber getirdik sizlere.

Yaz ortasından bu yana devam eden FRP Kafe uğraşları bir sonuç verdi. Yeni bir FRP mekanı olan Kadim FRP Kafe, Avcılar’da açıldı.

Oyunculara FRP oynamaları için her türlü ortamı sağlayan Kadim Han, aynı zamanda Magic the Gathering, Warhammer ve kutu oyunları gibi seçenekler de sağlıyor. Tüm FRP oyuncularına kapısı açık olan bu mekanda istediğiniz gibi eğlenmek serbest. Eğer FRP oynayacak yer arıyorsanız Kadim Kafe’yi de deneyin.

Kadim Han yetkilileri kendilerini şöyle anlatıyolar;

90’ların başında Fantastik  Edebiyatın ülkemizde tanınmasından ve yavaş yavaş yayılmaya başlamasından sonra  ve 99 yılından itibaren yayınların ,materyal ve aksesuarların Türkçeleştirilmesi süreci ve geçen süre zarfında Sihir Kafe,Saklı Kent,Kayıp Kafe gibi  Frp kafe ve kitap evlerinin açılması ile genişleyen camiamız, zamanla çeşitli nedenlerle bu mekanların kapanmasının ardından camianın toplanma mekanlarının yavaş yavaş ortadan kalkmasının verdiği boşluğun,yakın zamanda Pegasus Oyuncak ve Oyun mühendisi  ile bir nebzede olsa dolmasıyla birlikte bizde oturduğumuz yerde kaşınıp  Avcılar ve çevresindeki potansiyeli de düşünerek, Frp camiasında senelerini geçirmiş rahatsız insanlar olarak bu çevrede harekete geçmeye ve bizim gibi düşünen ve ortak zevklere sahip olan insanların  buluşup zaman geçirebileceği, sıcak bir ortamda sohbet edip keyifli zaman geçirebileceği yer olan KADİM HAN’ı açmaya karar verdik.       

Kadim Han’da  Frp Convention’ları,  Magic & The Gathering, Yu-Gi-Oh turnuva ve draftları, Warhammer etkinlikleri, Masaüstü kutu oyunları (Board Games), Çizgi Roman ve Manga çeşitleri ile istediğiniz Türkçe ve Yabancı roman ve yayınların hepsini bir arada bulabileceğiniz, kısacası sizin dünyanıza hitap eden bir yer olarak sizleri bekliyoruz :)  

Açık Adresimiz : Reşit Paşa Caddesi Barış Manco kültür merkezi karşı sokağı. Garip usta pastanesinin yan sokağı Anafen ve Avcılar taksi durağının karşısı.

İletişim :

İlker BÜBER :  0535 – 255 05 81
Utku Doğan ALTUĞ :  0507 – 340  17 82
Dinçer ÖZSOY :  0532- 549 37 32

Facebook: http://www.facebook.com/groups/Kadimfrpcafe/  –  http://www.facebook.com/kadimkafe

Twitter : http://twitter.com/#!/KadimKafe

E-Mail : kadimkafe@gmail.com

{gallery}foto_galeri/kadim-cafe/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampirler İstanbul'da: Theatres Des Vampires

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.