Haberler

Işın Kılıcı Eğitimi Veren Jedi Okulu Açıldı

lightsaber-banner

Dövüş sanatı eğitmeni Faisal Mian, Londra’daki Finsbury Park’ta “genç jediler” (Padawan) yetiştirmek için okul açtı.

Finsbury Park’daki Eskrim Sanatı Dövüş Akademisi dışarıdan sıradan bir bina gibi gözükse de içeride genç jedi’lara “Güç”ün yolları öğretiliyor.

İlgili Makaleler

Kendisi de bir Star Wars hayranı olan Mian, LED’li ışın kılıçları ile eskrim kılıcını harmanlayarak çocuklara ışın kılıcı (lightsaber) kullanımını öğretiyor.

Mindful-Lightsaber-fighting

Bu projenin serinin son çıkan filminden önce hayata geçtiğini ve bu rastlantının işlerine geldiğini belirten Mian şöyle devam ediyor; “Bu yeni ışın kılıçları da demir kılıçlar kadar çocukların hayalgücünü tetikliyor. Ayrıca çocuklar kadar yetişkinler de bu kurslara ilgi gösteriyor.” Eğitmen, yetişkinler için de bir sınıf açtıklarını söylüyor.

Mindful-Lightsaber-fighting (1)

Çocukların filmde de kullanılan özel eğitim kıyafetleri ile kursa gelmeleri öneriliyor. Bazı çocukların “Darth Vader” kostümü bile giyip geldiğini söyleyen Mian, bunun için çocuklara eğlenirken öğrenmelerini de öğütlüyor.

Atraksiyonel figürler sergileniyor

Kendilerinin profesyonel bir dövüş sanatı okulu olduğunun altını çizen eğitmen Mian, eskrimin izleyici sporlar arasında en iyi spor dalı olmadığının farkında. Bu yüzden çocukları, izleyiciler karşısında atraksiyonel figürler sergilemeyi teşvik ediyor.

Mindful-Lightsaber-fighting (2)

İşte bu sebeplerle Jedi Eğitim Okulu popüler oldu. Hem çocuklar hem yetişkinler bir ışın kılıcı seçerek klasik tekniklerde ustalaşmak istiyorlar.

İşinin birden popüler olmasına sevinen Mian, bunu şöyle anlatmış; “LED’li ışın kılıcı derslerine başladığımızdan beri üye akınına uğruyoruz ama tabi bu şu yönden çok sevindirici ki bu unutulmaya yüz tutmuş klasik sanatlar bu harika hikayeler yoluyla tekrar popüler kültürün bir parçası olmaya başladı.”

Kaynak: Daily Mirror – Onedio

İlginizi Çekebilir  Star Wars General Grievous Art Fx Statue

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu