Haberler

Iron Man’den Küçük Çocuğa Biyonik Kol Jesti

iron-man-alex-mead

Iron Man karakterini canlandıran ünlü oyuncu Robert Downey Jr., doğuştan kolu olmayan 7 yaşındaki çocuğa büyük bir sürpriz yaptı.

Florida’da yaşayan 7 yaşındaki Alex Mead, tüm yaşamı boyunca unutamayacağı bir gün geçirdi. Ünlü aktör Robert Downey Jr., Tony Stark karakterine bürünerek Mead’i ziyaret etti ve doğuştan kolu olmayan Mead’e önemli bir hediye verdi.

Ünlü aktör Atlanta’da bir araya geldiği küçük çocuğa 3D yazıcılarla yapılmış, ‘Iron Man’inkine benzer bir biyonik kol hediye etti. Aklımıza Star-Lord ve Captain America’nın hastane ziyareti geldi doğrusu.

Mead, 3D yazıcıyla oluşturulan biyonik kolu, normal kolu gibi kullanabilecek.

iron-man-alex-mead-biyonik

Proje Limbitless Solutions adlı şirkete ait. Microsoft’un da destek verdiği proje, The Collective Project adıyla hayata geçiyor. Central Florida Üniversitesi’nde doktorasını yapan Albert Manero’nun kurduğu şirket, çocuklara bedava vermek üzere biyonik kollar üretiyor. Projenin ilk talihlisi Mead olurken, Manero çocukların hayatını kolaylaştıracak olan uzuvları dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Robert Downey Jr., hem çok sevdiği bir kahramanla buluşan hem de özel bir hediye aldığı için mutlu olan çocuğu, bu yaz Atlanta’da gerçekleştirilecek yeni “Captain America” filminin çekimlerine de davet etti.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Marvel ve DC Comics Kostümleri Karşı Karşıya [İnfografik]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.