Son Haberler
Anasayfa » Haberler » İmparator Palpatine’in Adı Açıklandı

İmparator Palpatine’in Adı Açıklandı

palpatine

Star Wars dünyasının Sith Lordları’ndan olan, yaptığı politik oyunlar ile İmparator olan Palpatine‘in gerçek ismi açıklandı.

Star Wars efsanesinin en önemli karakterlerinden birisi olan Palpatine’i Darth Sidious olarak da tanıdık ama gerçek ismini hiçbir zaman bilemedik.

New York Comic-Con’da düzenlenen bir Star Wars panelinde asıl konu yeni çıkan Star Wars: A New Dawn isimli romandı ancak panelde konu dönüp dolaşıp James Luceno’nun yazdığı ve önümüzdeki ay yayınlanacak olan Star Wars: Tarkin isimli kitaba geldi.

Kitap, adından da anlaşıldığı üzere komutan Moff Tarkin’i anlatıyor. Moff Tarkin, İmparatorluğun Dış Bölgelerinin valisi ve İmparator Palpatine’ in sadık bir hizmetkarıdır. Tabii kendisi Palpatine’in en sadık hizmetkarlarından birisi olunca konu Palpatine’e de geliyor.

palpatine-anakin

Kitap sadece Tarkin’i, Palpatine’i veya Ölüm Yıldızı’nı anlatmıyor aynı zamanda bir gerçeği de ortaya çıkarıyor.

Kitabın 93. sayfasında İmparator Palpatine’in gerçek ismi ile karşılaşıyoruz ve yıllaaaar sonra Palpatine’in gerçek ismini öğreniyoruz. Palpatine’in gerçek ismi…

Eveet; gerçek isminin Sheev Palpatine olduğunu öğreniyoruz. Kendisi, ıslık sesini andıran bir isme sahip maalesef. Tatmin olmadınız mı? Doğrusu ben de olmadım ama yine de Henry Palpatine veya Michael Palpatine’den daha iyidir.

İlginizi Çekebilir  TÜSOT'tan Haberler - Haziran 2015

Sonunda Palpatine’in gerçek ismini de öğrenmiş olduk. Bu isim de Star Wars evreninin garip isimleri arasında kendisine yer buldu. Yakında Galaktik Kimlik Numarası da açıklanır mı göreceğiz.

palpatine