Haberler

İlk Batmobil Satıldı!

batmobil

Çizgi roman kahramanı, süper dedektif Batman’in arabasından ilham alınarak yapılan ilk otomobil, Heritage Auctions müzayede evinin Dallas’ta düzenlediği açık artırmayla 137 bin dolara alıcı buldu.

Batman aracının kopyası, Batman hayranı Forrest Robinson tarafından 1963 yılında yapıldı. Batmobil’in yapımında 1956 yılına ait Oldsmobile ’88 otomobilinin gövdesi ve parçaları kullanıldı. Efsanevi arabanın üretimi tam üç yıl aldı.

Adam West’in oynadığı Batman dizisinin 1966 yılında ekranlara çıkmasıyla DC Comics, Robinson’un yaptığı otomobili kiraladı ancak bir süre sonra sahibine geri verdi. Robinson, birkaç yıl sonra bu arabayı sattı.

batmobile-1963

New Hampshire’da paslı bir şekilde bulunduktan sonra birkaç kez el değiştiren Batmobil, 2013 yılında koleksiyon arabaları satan Toy Car Exchange şirketinin eline geçti. Şirket, rekonstrüksiyonun ardından arabayı açık artırmaya çıkardı.

Müzayede evinin sözcüsü Margaret Barrett, “Bu, Amerika’nın sona eren pop-kültürü ve yaşam tarzından harika bir parça,” diye açıkladı.

Eski otomobilin yeni sahibi hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.