Haberler

“Hükümran Taş – Sovereign Stone” Sesini Tekrar Duyurmak İstiyor!

sovereign-stone-rpg-banner

Sovereign Stone (Hükümran Taş), 2000 yılında başlayıp 2003 yılında sonlanmış bir fantastik seri. Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yazılan seri ülkemizde Ankira yayıncılık aracılığıyla Hükümran Taş Üçlemesi olarak Türkçeleştirilmişti.

Margaret ve Tracy ikilisinin bu başarılı serisi aynı isimle masaüstü rol yapma oyunu (FRP) olarak da yayınlanmıştı. Margaret Weis ve Don Perrin tarafından 2001 yılında kurulan Sovereign Press, sisteme ait onlarca kitap yayınlamıştı.

Ancak süreç içerisinde kitapların baskıları tükendi. Sistem şimdi ise Larry Elmore’un editörlüğünde geriye dönüyor. Hem de Pathfinder sistemine uygun olarak Timeout Diversions tarafından üstlenen çalışma için bir Kickstarter projesi başlatıldı.

sovereign-stone-kitapProje, 10.000 dolarlık hedefine kısa bir sürede ulaştı ancak yayıncı 25.000 dolara kadar yeni hedefler ekledi. Bu başlıklar arasında yeni kitaplar, maceralar ve özel setler bulunuyor. Bağış yapanlar artıkça sisteme ait yeni kitapların ekleneceği de müjdelendi.

Yeniden yayınlanacak kitaplar ise: Soverign Stone Core Rulebook, The Codex Mysterium, Bestiary of Loerem, The Taan: Children of the Void, Old Vinnengael: City of Sorrows, The Dwarves: Marauders of the Wolf, Dunkarga & Karnu: Kingdoms of the Swords and Stars, Elves: Wind of Intrigue.

Elmore’un dokunuşuyla birlikte Sovereign Stone yeniden şahlanacak gibi duruyor. Zaten Sovereign Stone’u diğer fantastik sistemlerden ayıran önemli bir özellik var: Bilindik ırkları farklı kültürlerle birleştirmesi. Denizci Orklar, göçebe Cüceler, feodal Japonya’daki gibi yaşayan Elfler sistemin öne çıkan başlıkları.

Sizde bu güzel ve farklı sisteme destek olmak istiyorsanız Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İşte bu da projenin tanıtım videosu:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.