Haberler

Hikayeni Yaratmaya Başla – KENA Story

kena-story-kutu-oyun-banner

Geçmişten bu güne hikayeler, masallar ve öyküler insanlık için önemli bir yer kaplamıştır. Çocukluğumuzda dinlediğimiz, gençliğimizde okuduğumuz kitaplar ve çizgi romanlar bizlerin vazgeçilmez birer parçası olabilirler.

Belki de birçoğumuz kendi kahramanlarımızı yaratmak ve onlara hayal dünyamızda hayat vermek istemiştik. KENA Story bizlere kendi kahramanımızı ve hikayemizi yaratmamızı sağlayacak eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

KENA Story, temelde ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte ortak bir hikaye oluşturmanızı ve tamamen hayalgücünüze bağlı olarak uçsuz bir maceraya yelken açmanızı sağlayan bir oyundur. En az iki, en fazla altı oyuncu bir araya gelerek hayali bir ana karakter belirleyip bu karakterin macerasını anlatırlar. Her oyuncu kendi sırası geldiğinde hikayenin bütünlüğünü bozmadan ve bir önceki oyuncunun kaldığı noktadan hikayeyi anlatmaya devam eder. KENA Story’yi kutusundan her çıkardığınızda farklı hikayeler sizleri bekliyor olacak.

Hikaye Kartlarıyla Yön Bulacaksınız

kena-story-gorsel-003

KENA Story’de oyuncuların anlatımlarına yön verecek 200 farklı hikaye kartı bulunmaktadır. Bu kartların içeriklerinde hikayede ne olması gerektiği yazmaktadır. Oyuncular bu içerikleri kullanarak hikayelerini anlatırlar.

Eğlenceyi İkiye Katlayan Kişilik Kartları

Oyunun içerisinde 9 farklı kişiliğe bürünmüş kartlar vardır. Her bir kartın anlatıcılara farklı talepleri vardır. Bu talepler kimi zaman oyunculara ekstra puanlar, korumalar ve avantajlar kazandırırken kimi zaman da hikayenin; taklit ve şive yaparak, şarkı söyler, şiir okur gibi anlatılmasıdır.

İnsanlara Ne Katıyor?

kena-story-gorsel-002

KENA Story, sınırsız bir eğlencenin yanı sıra insanların hızlı düşünmelerine, yaratıcılıklarına ve ifade etme yetilerini geliştirmelerine katkıda bulunurken tüm bunları ortak bir çalışma içerisinde yapmalarını sağlar.

Oyunu hakkında daha fazla bilgi için;

www.zerens.com
www.facebook.com/zerensuniverse
www.twitter.com/zerensuniverse

İlginizi Çekebilir  Jurassic Park'ın 25. Yılında Dinozorların Altın Çağı Paneli Vault34'te!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu