Haberler

Hellboy ve Steve Jackson Games’den İşbirliği

hellboy-banner

Mike Mignola’nın yarattığı efsane çizgi roman serisi ve anti-kahramanı Hellboy, sonunda masaüstü oyun oluyor. Yapılan resmi duyuruya göre oyun, Steve Jackson Games tarafından geliştirilecek.

1993 yılında yayın hayatına başlayan Hellboy, en uzun soluklu çizgi roman maceralarından biri. Sayısız fasiküle, mini seriye, çizgi filme ve Ron Pearlman’ın başrolünde olduğu 2 filme çevrildi. Ama kalitesinden asla ödün vermedi.

Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu’nun en büyük ve en gizli silahı Hellboy’un masaüstü oyunu yapılacağı açıklandı. GAMA Trade Show sırasında söz alan Steve Jackson Games, Dark Horse Comics’in başarılı çizgi roman serisini masaüstü oyun olarak hazırladıklarını belirtti.

hellboy-gorsel

Steve Jackson Games daha öncesinde Hellboy Sourcebook And Roleplaying Game isimli FRP/RPG sistemini hazırlamışlardı. Adı çok fazla duyulmamış olsa da, başarılı bir sistemdi. Şimdi ise olayı masaüstüne taşımaya karar vermişler.

Bu haber beni ziyadesiyle heyecanlandırdı. Steve Jackson Games, Hellboy: Board Game hakkında henüz detaylı bir açıklama yapmadı. Oyunun mekanikleri ve çıkış tarihi hakkında bir bilgi yok. İlerleyen aylarda bu güzel haberin detayları açıklandığında, biz de sizlere aktaracağız.

İlginizi Çekebilir  Beyond: Two Souls Oyunu PC İçin Epic Games Store'da Satışa Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu