Haberler

Hayao Miyazaki’den İlk Kez 3 Boyutlu Animasyon Geliyor

hayao-miyazaki-banner

Hayao Miyazaki’nin daha önce de bahsedilen, Ghibli Müzesi için yapacağı kısa anime filmiyle alakalı olarak birkaç bilgi stüdyonun kurucularından yapımcı Toshio Suzuki’nin 10 Temmuz’da Tokyo’da vermiş olduğu bir konferansta açıklandı.

animefantastica’nın haberine göre, 3DCG türünde 10 dakikalık bir kısa anime filmi olacak bu yapım, animasyonda kalem ve kağıt kullanarak geleneksel el çizimlerini tercih eden Hayao Miyazaki’nin bilgisayar grafikleriyle animasyon üretme noktasındaki ilk çalışması olacak.

hayao-miyazaki

Miyazaki’nin bu yepyeni meydan okumayla alakalı olarak oldukça heyecanlı olduğunu belirten Toshio Suzuki’nin açıklamalarına göre, “Kemushi no Boro (Boro The Caterpillar/ Tırtıl Boro)” isimli anime 10 dk uzunluğunda olacak ancak tamamlanması üç yılı bulacak. Anime sadece Mitaka’daki Ghibli Müzesi’nde gösterilecek. Bu kısa anime filmi ise aslında 1997 yılında gösterilen Prenses Mononoke’den daha önce uzun metrajlı bir film olarak düşünülmüş.

Daha önce emekli olup olmadığı çok tartışılan Miyazaki, uzun metrajlı filmler yapmaktan emekli olduğunu ancak ancak Ghibli Müzesi için kısa filmler yapmaya devam etmek istediğini belirtmişti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Magic: The Gathering'in Masaüstü Strateji Oyunu Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.