Haberler

Hayalgücü Basan 3D Yazıcı – Alya 3D Printer

alya-3d-printer-banner

3D yazıcılar, şüphesiz son yılların en önemli gelişmelerinden birisi. Artık bu yazıcılar sayesinde sadece ufak nesneler değil, evler hatta çalışan arabalar bile basılıyor.

Türk mühendisler tarafından tasarlanan Alya 3D Printer ise üç boyutlu hayalgücü basıyor.

Kaf Dağı’nı aşacak hayalgüçleri olan çocuklar için tasarlanan Alya 3D Printer, miniklerin kendi tasarımlarını yapıp bunu diledikleri gibi üç boyutlu olarak basmalarına yardımcı oluyor. Böylelikle çocuklar teknolojiyi tüketici olarak değil, üretici olarak kullanabiliyorlar. Çocukların zihnindeki yaratıcı fikirler ve sıradışı tasarımlar form kazanarak hayata geçiyor.

alya-3d-printer

Dış yüzeyi LEGO zemin ile kaplı bu yazıcı, şu anda prototip aşamasında ancak evlerimize girmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı var. Bu projeye destek olarak hem muhteşem bir 3D yazıcıya sahip olabilir hem de alacağınız her Alya printer sayesinde Turkcell’in de bu printerdan okullara bağışlamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Çocuklara özel tasarım yazılımı da var

Alya, çocukların aşina oldukları Minecraft benzeri bir 3D tasarım ve çizim programı ile birlikte geliyor. Bu yazılım, oluşturdukları karakterleri ve çevrelerini elle tutulabilir hale getirmenin yanı sıra, istedikleri her türlü 3 boyutlu parçayı da üretebilmelerini sağlıyor.

alya-3d-gif

Alya 3D Printer ile birlikte ücretsiz verilen yazılımın kullanımı için temel bilgisayar ve fare kullanma becerileri yeterli. Alya, STL dosya formatında çıktı verebilen tüm üç boyutlu tasarım yazılımlarıyla entegre çalışabilir. Bunlara Solidworks, Catia, Rhino, Google Sketchup gibi yazılımlar dahil.

Nasıl Çalışır?

  • Üretilecek olan objenin 3-D tasarım programında modellenmesi yapılır veya hazır dosyası internetten indirilir.
  • İstenildiği taktirde indirilen dosya modifiye edilir ve SD karta aktarılır.
  • SD kart cihaza takılır. Üretilmek istenen obje ekrandan seçilir. Menüden “Yazdır” seçilir.
  • Baskı keyifle izlenir. Bitince tabla otomatik olarak aşağı iner. Tabladan obje alınır.

Alya 3D Printer projesine buradan destek olabilir, ürünün detaylarını görebilir ve çok uygun fiyata bir 3D printera sahip olabilirsiniz. Böylece çocukların buldukları değil hayal ettikleri ürünler ile oynamalarına destek olabilirsiniz.

Alya 3D Printer projesini buralardan da takip edebilirsiniz:

Web sitesi: http://alya3dp.com/

Facebook: https://www.facebook.com/alya3DP/

Twitter: https://twitter.com/alya3DP/

İlginizi Çekebilir  LEGO Doctor Who Gerçek Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu