Haberler

Hasbro, Dreamworks’ü Satın Almak İstiyor

 

hasbro-dreamworks

Dünyanın en büyük oyuncak üreticisi Hasbro’nun Dreamworks’ü satın alacağına dair yeni bir haber, gündeme bomba gibi düştü. Haberi ilgi çekici kılan nokta Disney ile yakın bir dostluğu olan Hasbro’nun, Dreamworks’ü neden satın almak istediği?

Hasbro ve Disney yıllardır yakın bir dostluk içerisindeler. Disney markası altında çıkan birçok çizgi film ya da sinema filmi, Hasbro sayesinde oyuncak dünyasına geçiş yapıyor. Disney’in elinde Star Wars ve Marvel gibi iki ağır top var. Ayrıca Disney Prensesleri de cabası. Bu markalarla alakalı tüm oyuncak serilerini Hasbro sayesinde satın alabiliyoruz.disney-elsa-frozen

Peki Hasbro, neden Dreamworks’ü satın almak istiyor? Pixar, Disney markası altında. Pixar’ın ne kadar kaliteli filmler çektiğini herkes biliyor. Özellikle Toy Story üçlemesinin ardından, Hasbro’nun elinde bulunan birçok oyuncak serisi yeniden pazara sürülerek büyük ilgi toplamıştı. Hasbro’nun da bu tarz filmler sayesinde pastadan aslan payını kaptığı biliniyor. Belki de Hasbro, daha büyük bir payın peşindedir.

Açıklamalara göre Hasbro, Dreamworks için yüklü miktarda bir çek yazdı. Görüşmelerin devam ettiği belirtiliyor. Hasbro, Dreamworks’ü satın alarak Pixar’ın en büyük rakiplerinden birini kontrol altına alabilecek. Oyuncak, masaüstü oyun, kart oyunları ile ilgilenen bir firmanın neden Dreamworks’ü satın alacağına dair de pek mantıklı bir açıklama bulamıyoruz. Ancak işin biraz da finansal kazançlarla alakalı olduğunun farkındayız.

İlginizi Çekebilir  YUCON 2014'e Günler Kaldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu