Haberler

Harry Potter Kitabı Hogwarts Şatosu’na Dönüştü

hogwarts

Hayatına Harry Potter girmemiş insanlardansanız oldukça şanssızsınız diyebilirim. Bu harika eser sayesinde hayatımın bir döneminde, gerçek hayatın duraklat tuşuna basmış, son kitabı bitirene kadar da buralara dönmemiştim. Hoş, ruhumun bir parçası (Hortkuluk olanlardan değil) o evrende kalakaldı.

Zaten Harry Potter dünyası da gerçek hayatta bir ihtiyaç odası nihayetinde. Hepimizi içine alacak kadar büyük. Bu vesileyle serinin hayranları istedikleri şekilde bu büyülü evrene katkıda bulunuyor. Bugünlerde kendi fan filmlerini yapanların, teorilerini yazıp  eserin yaratıcısı J.K. Rowling’e yollayanların sayısı da oldukça artmış durumda.

hogwarts-paper-gif

Peter Heacock ve Joan Kamberaj da kendilerini J.K Rowling’in megafanı olarak tanımlıyor. Azkaban Tutsağı kitabının sayfalarından kendi kendini inşa eden bir Hogwarts Şatosu’nu anlatan kısa bir filmi özenle hazırlayarak da bu payeyi sonuna kadar hakediyorlar bize kalırsa. Çabucak fikir sahibi olmadan önce aşağıdaki eğlenceli videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yazan: Burak Karaben

İlginizi Çekebilir  Frankenstein 200 Yaşına Girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu