Haberler

Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses Geliyor

Çoğumuzun çocukluk hayallerinde Seçmen Şapka’nın seçimiyle Hogwarts’ın bir okul binasına yerleşmek ve binamız için yarışmak vardır. Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses yarışması bu hayali kısmen gerçekleştirecek.

Okul binaları arasındaki çekişmeler ve turnuvalar Hogwarts’ın ruhunu oluşturan önemli etmenlerden biri aslında. Harry Potter kitaplarında İsmi Lazım Değil’in icraatları yer yer bu turnuvalara gölge düşürüyor. Fakat iyi bir Hogwarts büyücüsünün ya da cadısının okul binasını yarışmalarda temsil etmekle yükümlü olduğunu hepimiz biliyoruz.

Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff. Seçmen Şapka sizi hangisine yerleştirirdi? Turnuvalarda hangi bina için tezahürat yapardınız? Bunları 28 Kasım‘da deneyerek öğrenecek olabilirsiniz. Çünkü okul binalarının birbiriyle yarışacağı bilgi yarışması Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses kasımda geliyor.

Yayınladıkları fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Yarışma gerçekten de “büyüleyici” gözüküyor.

YouTube player

Bilgi Yarışması

Hogwarts’ın okul binaları arasındaki çekişmeleri sevdiğimizi inkar edemeyiz. Muggle Quidditch dahi Türkiye’de birçok üniversite takımına ve turnuvalara sahip. Peki bir bilgi yarışması ilgimizi çeker mi? Neden olmasın? Hem de Noel temasıyla dolu dolu mu? Sanki Noel tatilinde evine gitmeyip Hogwarts’ta kalmışız ve vaktimizi bilgi yarışması düzenleyerek geçiriyoruz gibi mi? Muhteşem bir fikir.

Bu kutlamalar sırasında içinizdeki Hermonie Granger’ı konuşturun.

Tom Ascheim – Warner Bros. Çocuk ve Genç Yetişkinler Başkanı

Bilgi yarışmasında sorular nereden gelecek, hangi kitaplardan çıkacak? Sorular sadece kitaplardan değil, Harry Potter’ın tüm ürünlerinden gelecek. Filmler, romanlar ve hatta kamera arkası. Dobby’i kim seslendiriyor? “Alohomora” büyüsü ne işe yarıyor? İksirler, bitkiler, kara sanatlara karşı savunma ve okul kuralları… Sorulabilecek çok fazla şey var. Kaçıncı kata girişler okul öğrencileri için yasaklanmıştı? Belli ki 4 bölüm için yeterince sorumuz var.

Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses

Her pazar günü yarışmanın bir bölümü yayınlanacak. Cartoon Network ve TBS canlı yayın yaparken HBO Max de canlı yayın bittikten sonra bölümleri erişime açacak. Yarışma yalnızca 4 bölümden oluşacak.

Turnuvanın sunucusu Helen Mirren olacak. Mirren yıllardır Hogwarts’ın bir parçası olmak istediğini, buna ancak 20. yıl kutlamalarında fırsat bulabildiğini söylüyor. Fragmandan gördüğümüz o ki, Hogwarts’a da gayet yakışıyor.

Turnuva tabii ki sadece sorulardan ve cevaplardan ibaret olmayacak. 20. yılı kutlamak için özel konuklar da yarışmaya sürpriz ziyaretlerde bulunacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.