Haberler

Google Daydream ile Fantastik Canavarlar Gerçek Oluyor

google-daydream-fantastic-beasts

Sanal gerçeklik teknolojisi her geçen gün farklı deneyimler vadediyor. Şimdi de “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” orijinal adıyla Fantastic Beasts and Where to Find Them ile birlikte Harry Potter dünyasını sanal gerçeklik yoluyla deneyimlemek mümkün olacak.

J.K. Rowling tarafından yaratılan Harry Potter evreni uzunca bir zamandır hayatlarımızda yer etmeyi başardı. Şimdi aynı dünyada bizleri geçmişe götürecek olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? geliyor. Artık 17 Kasım‘da vizyona girecek olan yeni filmin eşsiz atmosferi farklı bir şekilde deneyimlenebilecek.

google-daydream-fantastic-beasts-resim

Google, 4 Ekim‘de düzenlenen Made by Google etkinliğinde Pixel‘in yanı sıra sanal gerçeklik platformu Daydream View‘u da duyurdu. Farklı bir deneyim vadeden Daydream VR ile Harry Potter evreninin bir parçası olabileceğiz. Şimdilik Fantastic Beasts and Where to Find Them‘e özel deneyime dair fazla bir detay açıklanmadı. Sadece Daydream View kumandasının asa olarak kullanılabileceği müjdelendi. Tek başına bu detay bile Harry Potter hayranlarını heyecanlandırmaya yetti.

YouTube player

Daydream View, 20 Ekim’den itibaren Amerika’da ön siparişleri almaya başlayacak. Kasım ayında piyasaya sürülecek olan gözlüğe 79 dolar‘a sahip olabilirsiniz. Daydream VR tanıtım filmine haberin girişinden, “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” demosunu ise haberin devamından izleyebilirsiniz.

YouTube player

Yazan: Billur Dalak
Kaynak: LOG

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.