Haberler

GİO Ödülleri 2014 Açıklandı

Gio Ödülleri 2014

Giovanni Scognamillo onuruna düzenlenen ve ilki geçtiğimiz yıl organize edilen GİO Ödülleri’nin ikincisi için detaylar açıklandı.

Geçtiğimiz yıl roman kategorisinde verilen ödüller bu sene kaldırıldı ancak onun yerine kısa film kategorisi eklendi. GİO Ödülleri 2014 için FABİSAD tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

İlgili Makaleler

Giovanni Scognamillo
Giovanni Scognamillo

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) bilimkurgu, korku ve fantazya türlerinde üreten yazar, sinemacı ve çizerleri hayal gücünü ve kalemini törpülemeye çağırıyor. FABİSAD olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve “Kısa Film” kategorisiyle zenginleştirdiğimiz bu ödüllerin sanatımızda yaratıcılığın desteklenmesinde önemli bir yeri olacağına yürekten inanıyoruz.

TAV Havalimanları Holding ana sponsorluğunda, İtalyan Kültür Merkezi, Bilgi Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi Bilgi Eğitim ve Cohn&Wolfe İstanbul’un destekleriyle GİO Ödülleri 2014’te “Öykü Kitabı”, “Yayımlanmamış Öykü”, “Yayımlanmamış İllüstrasyon” ve“Kısa Film” dallarında verilecektir. Her dört ödülde de ana kriter, sunulan yapıtların fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde olmasıdır.

GİO Öykü Kitabı Ödülü 2012 – 2013 senelerinde yayımlanmış öykü kitapları arasında yapılacak değerlendirmeyle verilecektir. Özel bir başvuru gerektirmeyecektir. Ancak dileyen yazar veya yazarın izni ile, yayıncılar öykü kitaplarını ödül komitesine iletebilecektir. FABİSAD üyesi sanatçıların oylarıyla belirlenecek aday öykü kitapları, alanında yetkin ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

Yayımlanmamış Öykü, Yayımlanmamış İllüstrasyon ve Kısa Film dallarında ödüller, yetkin bir jüri tarafından değerlendirilmesi ile verilecektir.

GİO Ödülleri 2014 ile ilgili şartlara ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Strange Sistemi İçin İlk Kitap: The Paradox Room

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.