Haberler

GenCon Sponsorluğunda Büyük Değişiklik

gen-con-banner

FRP oyuncularının ve severlerin beklediği, dünyanın en önemli fantastik ve FRP etkinliği olan, bu yıl 46. kez düzenlenecek GenCon‘da büyük bir değişiklik bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor.

Dünyanın FRP devlerinden, Dungeons & Dragons oyun sistemini yayınlayan Wizards of the Coast, yıllar boyunca GenCon etkinliğinin ana sponsoru olarak hem en çok alana hem de en çok oyun masasına sahip firma olarak ön plandaydı. Ancak GenCon 2013’ten itibaren bir şeyler değişecek.

gen-con-resimBir süredir yenilikleri ve atılımları ile adından sıkça söz ettiren, Pathfinder oyun sistemi ile pek çok FRP severin kalbini kazanan Paizo Publishing firması, GenCon’un en büyük sponsorluğunu alarak büyük bir gelişmeye imza attı.

Pathfinder Society yöneticisi Mike Brock, “Uzun zamandır bunu açıklamak için sabırsızlanıyordum, sonunda bunu açıklayabildim. GenCon’un en büyük salonlarından Sagamore Balo Salonu, 150 oyun masası ve pek çok yenilikle dolu olacak,” şeklinde bir açıklama yaptı.

GenCon ve Paizo, anlaşmanın 3 yıl süresince geçerli olacağını açıkladı. Bu anlaşma ile birlikte Paizo da GenCon’daki alanını %30 büyütmüş oldu.

Wizards of the Coast’un, DnD Next üzerine çalıştığı şu günlerde yeni sistemini tanıtabileceği en etkili alanın GenCon olduğunu düşünürsek; bu durumda nasıl bir atılım yapacağı merak konusu.

Pathfinder Online‘ın Kickstarter’da 1 milyonu bulması ile projenin daha erken hayata geçeceğinin de belirtildiği şu günlerde Paizo, atılımlarına devam ediyor.

GenCon’un yaptığı resmi duyuruyu da buradan okuyabilirsiniz.

Bakalım GenCon’un düzenleneceği 15 – 18 Ağustos tarihlerine kadar daha ne gelişmeler göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.