Haberler

Geek Sözlük Yayın Hayatına Başladı

Alt kültüre can veren, fantazya, bilimkurgu, rol yapma oyunları ve dijital oyunlar gibi birçok alanda geek tayfaya hitap eden Geek Sözlük yayın hayatına başladı.

Bir Ekşi Sözlük klonu olan Geek Sözlük, çeşitli konularda açabileceğiniz ve katılım sağlayabileceğiniz başlıklardan oluşuyor. Dilerseniz siz de yazar olarak katkıda bulunabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Geek Sözlük’ün ne olduğunu kurucularından Kadir Savaş’tan okuyalım.

Geek Sözlük nedir? Kimlerden oluşur?

Geek Sözlük; kendini geek olarak gören insanları ortak bir platformda toplayarak, aralarında iletişim kurmalarını sağlamak ve ortak ilgi alanlarında bilgi akışını sağlamak için kurulan bir sitedir. Bünyesinde belli bir alana, bilgiye, olaya ya da hayal gücüne ilgi duyan ve hatta ona gönülden bağlı olan, kısaca geek diye tabir ettiğimiz insanlar bulunmaktadır.

Site ne zaman açıldı?

Geek Sözlük uzunca süre bekletilen bir fikir olmasına karşın, 20 Ekim 2019 tarihinde resmi geekseverlerin hizmetine açıldı.

Sitenin amacı nedir?

Dizi geeki, film geeki, çizgi roman geeki, oyun geeki derken geeklerin sayısı aldı başını gitti! Peki, tüm bu geek insanlar neredeler? İşte bu düşünce bizi Geek Sözlük’ü kurmaya iten şey oldu. Sitenin amacı geek diye tanımladığımız insanları ortak bir platformda toplayıp birbirleri arasında bilgi akışı sağlamak. Bugün geek alanında birçok site bulunmasına rağmen bunların hiçbirinin sözlük kadar hayatın içinden olamayacağını düşünüyoruz. Biz Geek Sözlük olarak; geekseverlerin daha hızlı ve kapsamlı bilgiye erişmelerini hedefliyoruz. Geek bireyler olarak da doğru bilgiye ulaşmanın zorluğundan haberdarız. Bu sebeple Geek Sözlük’ün, kullanıcılarının birbirleriyle iletişim kurabildiği bir platform olduğu kadar insanların yararlanabilecekleri çevrimiçi bir kütüphane olmasını da istiyoruz.

Sitenin ileriye yönelik planları nelerdir?

Öncelikli hedefimiz geek insanların sözlüğümüzden haberdar olmalarını sağlamak. Sözlüğümüzü geek kullanıcılarıyla buluşturduktan sonraki hedeflerimizi, gene kullanıcılarımızın hayalleriyle belirlemeyi düşünüyoruz. Şimdiden büyük düşünmek gerekirse Geek Sözlük ismini kullanarak geeklerin sempati duyduğu isimlere ulaşmak, gelecekteki projelerimizden bir tanesi olabilir. İşin teknik kısmına gelecek olursak, sitenin minimalist yapısını bozmadan tasarım ve işlev bakımından sözlüğü geliştirmek istiyoruz.

Sitenin kapsadığı kategoriler nelerdir? Yazar olmak isteyenlere tavsiyeleriniz var mı?

Dizi, film, çizgi roman, edebiyat, anime, oyun gibi birçok alanda bilgi ve haberleri paylaşabileceğiniz kategoriler mevcut. Minimalist tasarımı sitenin tamamına uygulamayı hedefleyerek kategorileri de daha genel tuttuk. Yazdıklarımızın dışında daha gündelik yaşamdan veya havadan sudan başlıklar açabileceğiniz kategorilerimiz de bulunuyor, hiç merak etmeyin! :)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.