Haberler

Game of Thrones, Harvard’da Ders Olarak Okutulacak

Biz derslerimizde türev, integral hesaplamaları yaparkan başka yerlerde ise durum daha eğlenceli görünüyor. Dünyada milyonlarca seyircisi bulunan Game of Thrones (That Oyunları) dizisi Harvard Üniversitesi’ne giriyor.

2015 yılında Game of Thrones’un inceleneceği bir ders başlatan Kanada’nın en prestijli eğitim kurumlarından biri olan British Columbia Üniversitesi’nden sonra Harvard da Game of Thrones’u seçti.

NTV’nin aktardığına göre, üniversite, Game of Thrones’u baz alarak Ortaçağ’ın kanlı ve savaşlarla dolu politik atmosferini öğrencilerine aktaracak.

Gerçek Game of Thrones: Modern Mitlerden Ortaçağ Modellerine adlı ders için dizinin uyarlandığı George R.R. Martin kitaplarından ve dizinin kendisinden örnekler seçilecek.

Harvard’ın Ortaçağ çalışmalarını yürüten öğretim üyeleri, Game of Thrones’un derslere yüzde yüzlük bir ilgi sağlamasını bekliyor. Daha önce, Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen’in kullandığı Dothraki dilinin yaratıcısı David J. Peterson, Berkeley Üniversitesi’nde “dil yaratma” dersi vermeye başlamıştı.

Üniversiteden yapılan duyuruda, derse katılan öğrencilerin Dothraki dilini değil, kendi dillerini nasıl yaratılabileceklerini öğrenecekleri belirtilmişti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un The Door Bölümünü HBO Sızdırdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.