Haberler

Game of Thrones, Broadway Oyunu Oluyor!

George R.R. Martin, Broadway müzikalleri ve oyunları konusunda uzman Duncan MacMillan ve Dominic Cooke ile birlikte Game of Thrones‘u sahnelemek için hazırlanıyor.

Bir eseri HBO uyarlamasına dönüştürmek nelere mal oluyor, görüyorsunuz değil mi sevgili Frpnet takipçileri. George R.R. Martin‘in 90lı yıllardan beri üzerinde çalıştığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisi, HBO dizisi haline getirildikten sonra bir yürüdü sormayın. Tamam, yine kendine has bir hayran kitlesi vardı. Ancak Broadway‘de sahnelenecek kadar kitlesi yoktu.

Geektyrant sitesinde genişçe yer verilen habere göre projenin arkasında senarist olarak George R.R. Martin olacak. Ona George Orwell’in 1984 eserini de sahneye uyarlayan Duncan MacMillan yardımcı olacak. Oyunun yönetmeniyse Dominic Cooke olacak.

Game of Thrones Tiyatro Oyunu Karakterleri ve Hikayesi

Şu an için projenin yönetim kadrosuna dair bilgimiz var. Gerçi oyuncu kadrosu açıklanmış olsa da kaçımız Broadway tiyatrolarında sahneleri takip ettik, tartışılır. Ancak hikayeye ilişkin bilgilerimiz var. Game of Thrones oyununun, ilk kitaptan 16 yıl önce geçeceği belirtiliyor. Yani tam olarak o meşhur The Great Tourney isimli günü konu edinecek.

Harrenhal Turnavası olarak da bilinen bu tarihi anda, birçok önemli savaşçı bir araya gelip marifetlerini konuşturmuştu. Ayrıca Prens Rhaegar, Lyanna Stark’a olan hislerini ulu orta açıklamış ve Robert’ın İsyanı’na yol açmıştı.

Hikayenin yanı sıra, oyunda yer alacak karakterler hakkında da bilgilendirme yapıldı. Genç ve utangaç Ned Stark, onun asi kız kardeşi Lyanna, kibiri tam burnunun tepesinde Jaime Lannister, gücünün zirvesindeki Lord Robert Baratheon, ortalığı karıştıracak genç Prens Rhaegar Targaryen, serseri Oberyn Martell ve asil şövalye Ser Barristan Selmy açıklanan karakterler arasında (Karakterlerin tabirlerinin hepsini George R. R. Martin’e ait olduğunu söyleyeyim). Ayrıca bu isimlere ek olarak Cersei Lannister, Tywin Lannister, Tyrion Lannister, Littlefinger ve Varys’in de oyunda yer alacak karakterler.

Tiyatro oyununun 2023 yılı içerisinde New York‘ta sahneleneceği belirtiliyor. Henüz taslak senaryo üzerinde çalışılmakta. Ayrıca eklemeden de geçmeyelim. Bu projede HBO’nun parmağı yok. Yani George R. R. Martin, özgürce sahnelemek istediği hikayeyi aktarabilecek. Umarız, roman yazdığı kadar yavaş yazmaz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Monte Cook, Numenera'yı Çizgi Roman Serisi Haline Getirmek İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.