Haberler

Game+ Destekli Nvidia GeForce NOW Neler Sunuyor?

Turkcell’in Game+ platformuyla beraber yerel fiyatlandırma ve diğer birçok özellikle beraber gelecek olan GeForce Now hakkında detaylar açıklandı.

Oyunculara istedikleri yerden, istedikleri zaman bulut tabanlı teknoloji ile oyun oynama imkanı sunan GeForce NOW, Game+ desteğiyle Türkiye’de!

Platformun neler sunacağı, içeriği ve fiyatlandırması gibi birçok soru merak ediliyordu. Yapılan lansman sayesinde bilgilere ulaştık.

GeForce NOW Nedir?

GeForce NOW, NVIDIA’nın sahip olduğunuz bilgisayar oyunlarını internet üzerinden oynamanıza olanak tanıyan bir bulut servisidir. Oyun başka bir yerdeki sunucular üzerinde çalıştırılarak bulut teknolojisi sayesinde internet üzerinden anlık görüntü olarak oyuncuya ulaştırılır. Bu sayede oyuncu, herhangi bir güçlü donanıma gerek duymadan, sevdiği oyunları en iyi şekilde deneyimleyebilir.

Açık Platform

GeForce NOW, en ünlü dijital oyun mağazalarında sahip olduğunuz oyunları oynamanıza izin verir.

 • Steam, Uplay veya Epic Games Store’da yer alan kütüphanenize erişim sağlayın. Zaten sahip olduğunuz oyunları yeniden satın almanız gerekmez.
 • Herhangi bir PC, Mac, Android mobil, Android TV ve destekli Chromebook cihazlarından GeForce NOW’a giriş sağlayabilirsiniz.
 • Aynı zamanda devam etmekte olan iOS Safari ve Google Chrome (tarayıcı) üzerinden çalışan GeForce NOW beta sürümünü de kullanabilirsiniz.
 • GeForce NOW kullanmakta olduğunuz cihaza bir adet GeForce ekran kartı takmak gibidir ve bir anda elinizin altında bulunan cihazı bulutta yer alan en üst seviye donanıma sahip GeForce oyuncu bilgisayarına dönüştürmenize olanak sağlar.

Üyelik Planları

GeForce NOW powered by GAME+ iki adet farklı tipte üyelik opsiyonu sunacak:

 • Basic paket, sunuculara standart erişim ve sınırsız 1 saatlik oturumlar sağlar.
 • Premium paket, sunuculara öncelikli erişim ve kesintisiz uzatılmış oturumlar sağlar.
 • Her iki plan kullanıcıları da servise olan erişimleri son bulduktan sonra yeniden servise bağlanabilirler.

Kendi Oyun Kütüphanenizi Getirin

GeForce NOW, en büyük ücretsiz oyunlar dahil, anında oynanabilen yüzlerce oyunu ve tek oturumlu yüklemelerle erişilebilecek 1.000’den fazla oyunu destekler.

 • Başlamak için oynamak istediğiniz oyunu GeForce NOW uygulaması içerisinde aratın ve GeForce NOW kütüphanenize ekleyin. “Oyna” tuşuna basıp oyunu bulut üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz.
 • Ayrıca, desteklenen oyunları anında GeForce NOW uygulamanıza eklemek için Steam kütüphanenizi GeForce NOW ile senkronize edebilirsiniz. Bunun için uygulama içindeki dişli çark simgesini tıklayın.

Özel Anlarınızı Yakalayın

PC ve MAC üzerinde GeForce NOW, NVIDIA’nın özel yakalama araçlarını bulut üzerinden desteklemektedir.

 • NVIDIA Highlights: Desteklenen oyun içerisindeki en önemli anlarınızı otomatik olarak yakalayın, kaydedin
 • NVIDIA Freestyle: Desteklenen oyunun görünüşünü gerçek zamanlı filtreler uygulayın.
 • NVIDIA Ansel: Profesyonel kalitede görseller için, oyun içinde gezip, fotoğraf çekmenizi sağlayan ANSEL uygulamasından faydalanın.
 • Galeri & Montaj: Oyundaki üstünlüğünüzü ortaya çıkarak kurgular ve akışlar oluşturun.

RTX ON

 • Premium üyeler Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion, Control, ve başka oyunları gerçek zamanlı ışın izleme ve DLSS desteği ile oynayabilir.
 • Basic üyeler de bu oyunları oynayabilir ancak ışın izleme teknolojisinden faydalanamazlar.

GAME+ Nasıl Devreye Giriyor?

GeForce NOW Alliance Yapısı

 • GeForce NOW, sunucu hizmeti vermediği bölgelerde kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak için bölgedeki güçlü operatör ve ISP şirketleri ile işbirliği yaparak yayılımını arttırma stratejisini benimsiyor.
 • Daha önce Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Rusya’da yaptığı lokal iş birlikteliklerini hayata geçiren GeForce NOW Ocak 2021’de yaptığı açıklamada Alliance üyelerine Türkiye, Suudi Arabistan ve Avustralya’nın katıldığını duyurdu.

GAMEPLUS Nedir?

 • GAME+; Turkcell’in GeForce NOW ile yaptığı işbirliği çerçevesinde oyun dünyası ile özel olarak iletişim kurması amacıyla yarattığı bir alt markadır.
 • GeForce NOW, Türkiye’de GeForce NOW powered by GAME+ olarak hizmet verecektir. GAME+ markasının altında GeForce NOW dışında herhangi bir hizmet veya servis bulunmamaktır.

GeForce NOW powered by GAME+ Oyun Kataloğu

 • GeForce NOW Powered by GAME+, global GeForce NOW ürünü ile aynı oyun kütüphanesine sahiptir.

Önerilen Bağlantı Kalitesi

 • GeForce NOW, 60 FPS’de 720p için 15Mbps ve 60FPS’de 1080p için 25 Mbps hız ile optimum performansa ulaşır

Ön Kayıt Süreci ve Önemi

 • GeForce NOW powered by GAME+ sınırlı kapasite ile açılacağı için “Ön Kayıt” kullanıcıların platformu ilk kullananlardan olmaları için dahil olmaları gereken bir süreç. Ön kaydını tamamlayan kullanıcılar, kayıt olma sırasına göre, satışa başlandığında ilk satın alma hakkına sahip olan kullanıcılar olacak.

Halihazırda GeForce NOW aboneliği olan kullanıcılar

 • Daha önce satın alınan GeForce NOW üyeliği, Türkiye sunucularını kapsamadığı için gameplus.com.tr’den yeni bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW abonesi kullanıcılar, GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak eskiden kullandıkları sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirler.

Siz de ön kayıt yaptırarak servisi ilk kullananlardan birisi olabilirsiniz. Hemen www.gameplus.com.tr adresinden ön kayıt yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Blizzard'ın İptal Edilen Titan Projesinin Ardındaki Sırlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.