Haberler

FRPNET v3.0 Yayında!

timeline

14 Nisan 2004 yılından bu yana dolu dolu 7 sene geçmiş. 7 yılda neler yaşadık, neler yaptık tek tek anlatmak ancak yazı dizilerine sığar herhalde. Ancak kısaca şöyle söyleyeceğim. 7 senede pek çok kişi ile bilgilerimizi paylaştık, sitemiz sayesinde FRP’ye ve fantastik edebiyat okumaya başlayan -bildiğimiz- yüzlerce kişi oldu. Öncülük ettiğimiz bu yolda pek çok FRP ve fantastik edebiyat siteleri açıldı. Bir alt kültür olan fantastik edebiyatı ve FRP oyunlarını neredeyse genel kültür haline getirdik. Bir çok yenilik yaptık, haberlerimizle ve tanıtımlarımızla sektöre yön verdik. Aramıza katılan binlerce kişi oldu, aramızdan -maalesef- ayrılanlar da oldu ama bir aile gibi hep beraber güldük, hep beraber üzüldük ve hep beraber büyüdük.

İlgili Makaleler

Bundan 1.5 sene önce -ne çabuk geçmiş zaman- FRPNET v2.0 ile çıkmıştık karşınıza. Tasarımımız değişmişti ama statik yapımız değişmemişti tam olarak. Teknik detaylarla sizi boğmayacağım tabii ki ama artık daha dinamik bir yapı ve daha güçlü bir şekilde karşınızdayız. Geniş bir yazar kadrosu, daha çok içerik ve daha fantastik bir ortam. Eski sloganımız olan “Türkiye’nin Fantastik Kurgu ve FRP Sitesi” yerine “Türkiye’nin Fantastik Yaşam Portalı” diyeceğiz. Çünkü siz de süreç içerisinde göreceksiniz ki sadece bir fantastik kurgu ve FRP sitesi olmaktan çok daha fazlası olacağız. Sizlere sadece fantastik edebiyat ve FRP haberleri değil, fantastik kurgu çağrışımı yapacak her şey hakkında bilgi vereceğiz.

frpnet-logoBelki siz de son iki aydır farketmişsinizdir ki sitemizle çok fazla ilgilenmiyorduk. Bunun sebebi yeni sistem üzerine yoğun bir şekilde çalışıyor olmamızdan kaynaklıydı. Bu süreç içerisinde geceleri gündüz ettik, gündüzleri işe gittik, bıkmadık, yılmadık çalıştık. Tabii bu sürede en çok iş yine İlker Karaş‘ın üstündeydi. Siteyi aldı, elleriyle yoğurdu, sonra bir güzel şekil verdi, süsledi ve sizlere sunulacak hale getirdi. O olmazsa olmazdı. Editörümüz Ali Güngör gergin anlarımızda sakinleştirdi, dışarıdan bakarak bize yolu gösterdi ve hatalarımızı bularak düzeltmemizi sağladı. Sevgili Ozan Özkan‘ın da kod yazan ellerinden öpmeden olmaz tabii ki. Sıkıştığımız anlarda tuttu kolumuzdan çekti çıkardı bizi, kurtardı. Grafik tasarım için zamanımızın olmadığı, daha teknik işlerle uğraşmak zorunda olduğumuz zamanlarda Şeyma Amman hemen açtı Photoshop’u ve bizi görsel olarak aydınlattı. Daha sayamadığımız pek çok kişinin desteğini unutmak mümkün değil tabii ama tek tek teşekkür etmemiz imkansız. İsmini sayamadığımız, yanımızda olan ve bizim bu günleri görmemiz sırasında bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ederiz.

Yeni fantastik yaşam portalımız hayırlı olsun.

Sitemizde yeni neler var:
– Logomuza yeni bir soluk geldi.
– Kültür-Sanat bölümü ile tüm fantastik kültüre el attık. Edebiyat bölümünde kitap  arşivine bakmadan geçmeyin.
– Sitemiz dinamik bir yapıya kavuştu ve yeni yazar sistemimiz oluştu.
– Etkin sosyal medya butonları ile tüm içeriğimizi tek tuşla arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Yakın zamanda neler eklenecek:
Sinema  bölümüne senaristlerinden oyuncularına, yönetmeninden teaserına varana dek detaylı bir film arşivi eklenecek.
Diziler  bölümü yakın zamanda sizlerle buluşacak. Haberlerinden dizi arşivine geniş bir yelpazede içerik sizlere sunulmak üzere hazırlanıyor.
– Müziksiz olmaz (olmuyormuş -ilker) dedik ve Müzik  bölümümüzü de hizmete almak için altyapısını oluşturduk. Kültür – Sanat başlıklarımız için yazarlarımız harıl harıl çalışıyorlar.
DM Database‘i yeni sistemimize de entegre ettik, Rol Yapma Ağı ‘nın son düzeltmeleri ile iki servis birden sizlerin kullanımına açılacak. (ozan’la birlikte baya kafa patlatıyoruz, son 100 metredeyiz -ilker)
– İzlediğiniz filmlerde, oynadığınız oyunlarda görüp geçmişini merak ettiğiniz kişiler mi var? Karakter Analiz  projemizle sizi bu dertten kurtaracağız.
– Kılıçlar, kalkanlar, toplar, tüfekler ve dahası… Armory projemiz sizlere tarih boyunca ikon olmuş teçhizatlar hakkında bilgiler sunacak.
Gamers , Türkiye’nin ilk butik oyun sitesi projesinde son çalışmalarımızı yapıyoruz. Projemizi heyecanla bekleyen herkes için değişik bir çalışma ortaya koyacağız.

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.