Haberler

FRPNET 10. Yaş Kutlama Mesajları

Frpnet ile birlikte bilmediğim başka yerde duyamayacağım bir çok şey öğrendim.Ayrıca çekilişten kazandığım oz büyücüsü çizgi romanını unutmamak lazım.Kısacası iyi ki varssın frpnet.

Hep beraber nice yıllara…

Ahder Keçili

Sanırım Frpnet’in bana kazanırdığı en büyük şey arkadaşlık ve dostluk. Şu an çevremdeki insanların büyük kısmını Frpnet sayesinde tanıdım ve bunun anlamı benim için çok büyük. Nice 10 yıllara…

Ahu Filiz Taş

FRPNET’in 10. yılını en içten dileklerimle kutlar başarınızın devamını dilerim. Benim görüşümle siz türkiye ye 10 yıl önce FRP tohumları ektiniz. FRP’yi türkiye ye tanıttınız. Henüz 1 yıl önce FRP ile tanışmama rağmen detaylı bilgiler aldığım ilk site siz oldunuz bu nedenle size minnettarım. TEŞEKKÜRLER FRP NET!

Ali Burak Subaşı

4,5 yıldır içinde bulunduğum bu oluşumun 10. yılını kutlayışını görmek gerçekten güzel ve biraz da hüzün verici bir duygu. Öncelikle Frpnet’in bana kattıklarından bahsetmek istiyorum. İnsanın hayal dünyasını haftada 5 gün spor salonuna göndermiş kadar geliştiren bir aktiviteyle tanışmamı sağladı. Hayatımın monotonlaşma eğilimi gösterdiği her anda farklı dünyalar, farklı insanlar tanıtarak o farklı evrenlerin içine çeken ve bu sayede gerçek hayata da daha fazla bağlanmayı sağlayan bir -hobi demek istemiyorum çünkü gerçekten küçümsemek gibi geliyor bana- yaşam tarzı olan Fantastik Rol Yapma oyunlarıyla. Peki FRP ne kazandırdı bana? Hayata çok daha renkli açılardan bakarak her yerde bir güzellik görme yeteneği kazandırdı, çoğu insanın iğrenerek, çok fazla bakmadan geçeceği bir ara sokağı “”korku temalı bir şeyler yazarsam aynen burayı tasvir ederim ya”” gözüyle dakikalarca incelediğim oldu. Ufacık detaylara dikkat etme alışkanlığı kazandırdı. Çoğu insanın sadece olduğu gibi seyredeceği bir manzara o kitaplardan, o güzel hayal dünyalarından fırlayıp gelen öğelerle daha da güzelleşti benim gözümde. Ve bu güçlenmiş hayal gücünün, gözlem yeteneğinin sayesinde daha renkli, hayata daha pozitif bakan bir insan olduğumu hissettim. Artık -malesef- unutulmaya yüz tutmuş bir alışkanlık olan kitap okuma alışkanlığımı hiç kaybetmememi sağladı. Çocukların zihinleri rengarenktir, milyonlarca renk sonsuza kadar dans eder ve her şey bir daha hiçbir zaman olamayacağı kadar canlıdır onların gözlerinde, çünkü yaş ilerledikçe hayatın artan yüküyle solar o renkler. İşte Frpnet, benim ve inanıyorum ki benim gibi onlarca, yüzlerce ve hatta belki de binlerce kişinin bu renkleri hiç kaybetmemesini sağladı. Ve arkadaşlar kazandırdı bana. Bu geçen 4,5 yıl içinde sadece bir veya iki kez bir araya gelmiş olmama rağmen kardeşim diyebileceğim insanlar tanıdım. Birbirimizin acılarına, sevinçlerine ortak olduk. Farklı şehirlerde olsak da aynı şeyleri okuduk, izledik, oynadık. İzlerken farklı şeyler düşündük ama aynı keyfi aldık. Bu 4,5 yıl içinde başka hiçbir şeyin katamayacağı kadar güzel şey kattı bana FRP. Sadece bu kadar da değil; daha yazmayı unuttuğum, yazmaya üşendiğim o kadar çok şey var ki. Muhtemelen Frpnet olmasaydı bunların hiçbirini tanıyamamış olacaktım. Düşüncesi bile korkunç. Düşüncesi bile gri.

Teşekkürler Frpnet, dünyamı daha güzel bir hale getirdiğin için. Nice on yaşlara.

Alperen Sözer

Frpnet her zaman merak edip sonra vazgeçtiğim frp dünyasına atılmamda bana cesaret verdi.Türkiye’de böyle bir topluluk olduğunu ve her zaman olacağını anlamama vesile oldu.Esas soru bu işe gönlünü vermiş bu topluluğun bize ne katacağı değil bizim ona neler katabileceğimiz olmalı.

nice 10 yıllara çizginizi bozmadan devam etmeniz dileği ile.

Alper Özdil

Beni FRP’yle tanıştıran beni R.A Salvatore gibi yazarları okutturmayı başaran bu sitenin ömrü uzun olsun. Nice 10. yıllara :)

Anıl Doyak

Frpnet ile tanışmama, bir klasik olan yüzüklerin efendisi vesile oldu. İnternette yüzüklerin efendisi ve frp hakkında bilgi edinme çabası

içindeyken frpnet diye bir siteyle karşılaştım. Frpnette gezindikçe, bu neymiş? böyle birşey daha varmış? vaaaay beeee! tarzı ifadelerimle hem frp dünyası hakkında bilgi dağarcığımı genişlettim hemde hayal kurmaya başlamanın bendeki müthiş etkilerini hissetmeye başladım. Frpnet bana hayal dünyasının sınırının olmadığını ve hayal denilen kavramın, aslında gerçekliğin temelini oluşturduğunu gösterdi. Teşekkürler frpnet ailesi. Kılıçlarınız her daim kesin, büyüleriniz kadim ve 10.Yaşınız Kutlu olsun.

Anıl Gücüyener

FRPnet benim hayatıma hep hayranı olduğum dünyalara tamamen girmemi sağladı ve daha güncel bir şekilde takip etmeme imkan verdi açıkcası minnet borçluyum Frpnet sana iyiki varsın ve nice 10 yıllara :)

Anıl Kaan Yatar

Gerçekten başarılı bir site. Frp oyununu ilk duyduğumda pek bir bilgim yoktu ama beni meraklandırıp heyecanlandırmıştı. İşte ilk bilgilerime FRPNET sayesinde ulaştım. Yeni diyarları öğrendim ve oyunu tanıdım. Bunun dışında ilgi alanım olan pek çok konuda habere ulaştım. Büyük ve geniş diyarlar hakkında yeni bilgiler edindim. Bu başarılı sitenin uzun yıllar devam etmesini dilerim. Saygılar, sevgiler…

Arif Can Aksoy

Frpnet’i ilk gördüğüm başlarda anlayamadım ama sonralarda işin uzman abilerine danıştığımda ortama girdiğimde masaüstünde bir oyunla neler yapabilceğini öğrendim ve bundan mutlu oldum. Güzel bir olay 10. yılınızı kutlarım nice senelere..

Ataberk Bayar

Frpnet sağolsun okuduğum sci-fi ve fantastik kitaplar hakkında başka yerlerde bulamadığım bilgileri bulabildim. Yeni çıkan kitaplar, diyarlar hakkında da iyi bilgiler edindim. sağ ol var ol FRPNET!!!

Barış Melih Cengiz

İnsan doğası gereği sosyalleşmek, topluluklara dahil olmak, etkileşime girmek isteyen bir canlıdır. Bundan dolayıdır ki her insan kendi ile benzer aktivitelerde bulunan, benzer düşüncelere sahip, benzer zevkleri olan insanlarla birlikte olmak, onlarla sürekli iletişim içinde olmak, fikir alışverişinde bulunmak, onlara destek vermek ya da onlardan destek almak ister. İnternetin bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda bu topluluk öğesi daha çok dernekler vs. gibi ortamlarla sağlanıyordu. İnternetin yaygınlaşmasıyla artık ortak zevkleri olan, benzer şeyleri seven, benzer şeylere ilgi duyan insanların bir araya gelmesi çok daha kolay oldu. İşte FRPNET de bana, kendim gibi fantastik edebiyatı seven, fantazi rol yapma oyunlarına ilgi duyan, oyun oynamayı seven, bol sohbetli, kaliteli müzikten anlayan “”geek”” insanlar ile bir araya gelmemde yardımcı oldu. Ayrıca fantastik edebiyat ve fantazi rol yapma oyunları hakkında bilgilerimi arttırmamda Türkçe kaynakların az bulunduğu internet ortamında sade, anlaşılır, başarılı bir kaynak sundu.

10. yılınız kutlu olsun FRPNET. Kılıcınız keskin, zırhınız parlak ve sert olsun. Nice mutlu 10 yıllara.

Batuhan Hangün

Şöyle bir şey söylemek istiyorum (abartmadığımı da belirtmek isterim), FRPNET’i tanıdıktan uzun bir süre sonra FRP oyun türüyle ilgilenmeye başladım. FRPNET, FRP oyun türü için Türkiye çapında en iyi, en kapsamlı ve en kaliteli yer. Yani enlerin buluşma yeri ki sadece FRP ile ilgili şeyler yok. Ciddi anlamda, bu konuda ki en büyük ve sağlam kaynak. İyiki varsın FRPNET !

Berkay Gönlügür

Frpnet’i keşfettikten sonra, şehrimde olan biten çoğu frp ile ilgili etkinlikten, yeni çıkacak fantastik eserlerden, kitap fuarlarından vs. haberim oldu. Benim bahtım açık olmasa da birçok arkadaşım hediye(ler) kazandı, beraber inceledik. Umarım benim de bahtım açık olur :P

Berkcan Kahraman

16 yaşındayım ve FRPNET’ yi 3 yıl önce keşfettim. Yazlıkta arkadaşlarımla Zindan&Ejderha oynardık. Ne kadar büyük bir şeyin içine adım attığımızın farkında değildik ve yıllarca böyle devam ettik. Ardından FRPNET ile tanıştık ve Yüzüklerin Efendisi, Unutulmuş Diyarlar gibi evrenleri keşfettik. FRPNET sayesinde Ejderha Mızrağı serisi ve Rüzgarın Adı gibi mükemmel kitapları okuyabildim. FRPNET beni sıkıldığım anlarda hep uzak diyarlara götürdü.

Umarım FRPNET benim gibi diğer insanları da uzak diyarlara götürebilir, yeni kitapları keşfettirebilir, yeni insanlarla tanışmalarını sağlayabilir.

Berke Bayram

Aslında frp’ye frpnet sayesinde başladım diyebilirim. Frp kelimesini yeni yeni duyduğum zamanlarda sitedeki frp ile alakalı başlıkları okuyarak frp’nin ne olduğunu öğrenmiştim. O zamandan beri bir sürü frp günlerine ve convention lara falan katıldım. Ayrıca yeni çıkan kitapları vs de frpnet sayesinde öğreniyordum. Bir de ,işin ödül kısmı var, geçen yıllarda starcraft serisi serisi kazanmıştım bi çekilişle gene. Bakalım bu sefer kısmet olacak mı :) 10. yaşınız kutlu olsun umarım 10’larca yıl daha ayakta durur bu site.

Berke Bettemir

Frpnet e herhangi bir aktif üyeligim bulunmamakta fakat yaklasık 3-4 senedir kendi sitesi yada facebook aracılıgıyla takip etmekteyim.Frpnet den önce fantastik bilgim çok kısıtlıydı, okudugum bir iki kitap dısında (Ejderhamızragı Destanlar üçlemesi) pek bilgim yoktu ve frp ile de pek ilgili değildim bu site ile karsılastıkdan sonra diger kitapalrında varlıgından (özellikde unutulmuş diyarlar) haberdar oldum ve fantastik bilgim gerçektende büyük ölçüde gelişti ve bu gelişme ile beraber frp tarzı oyunlara olan ilgimde arttı.Frpnet in bana kazandırdıkları fantastik evrenlerle ilgili genis bir bilgi ve arkadaslarla tatiller de yaptıgımız frp oyunları oldu.

Börübars Kubilay Özyürük

FRPnet’i çok uzun süre takip etmesem de, site içerisinde bulunan rehberler, FRP ve RP ile ilgili konular, özellikler diyarlar bölümü bana FRP ve RP’yi daha iyi tanıttı, rol yapmaktan daha çok zevk almaya başladım, hayatımda çok şey değişmesede, FRP ve RP hakkında daha çok bilgi edindim, rehberler ve diğer şeyler için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Burak Arıcı

FRPNET… FrpNet ile ilk tanışmam yıllar önce annemin aldığı bir kitabı okumamla başladı. O günden sonra hayatımda büyük bir değişiklik olduğu da su götürmez bir gerçek. Kitabın arkasında gördüğüm FRPNet linkine girdiğim ve Sencer Coşkun’a sorduğum “Ejderha Mızrağı’nı hangi sıra ile okumalıyım?” sorusu hayatımı değiştirdi. FRP’nin daha önce F harfini duymamış olan ben o günden sonra FRP ve içinde fantastik geçen birçok şeyle tanıştım. Bazen kendimi unuttum yazılara daldım. FRP oynadım ve yeni arkadaşlar edindim.

Bu, FRPNet’te geçirdiğim 10. yıl olmasa bile FRPNet’in 10. yaşına girmesinden dolayı gerçekten mutluluk duyuyorum. Nice mutlu ve büyük yıllara hep beraber girelim FRPNet.

Burak Can Kuş

Aslında pek fazla takılamama rağmen sayesinde fantastik dünyasına ufak bir adım atıp frpyi sıyırıp Lotr evrenine girdim. Aslında bayağı bir dolaylı oldu fakat başlamama vesile oldu. Umarım daha fazla geçirme zamanı bulur daha derinlerine girebilirim bu evrenin.Teşekkür ederim iyi günler.

Burak Eryılmaz

Frpnet hayatıma ne mi kattı? Frpnet hayatıma hayatımdaki en güzel oyunu kattı FRP’yi kattı. Şimdi FRP olmasa ne yaparım bilmiyorum tıpkı sigara gibi bağımlılık yapıyor tek fark ise bırakmak istemiyorsunuz :) Frpnet olmasa hayatım anlamsız olurdu herhalde çünkü hayatımda FRP olmazdı. Size ve ekibinize başarılar diliyorum yaptığınız işe sonsuz saygım var. Frpnet benim için bi hayat damarı olan FRP’yi hayatıma soktuğunuz için size sonsuz minnettarım :)

Burak Garip

Frpnet, FRP ile ilgili tum sorularima cevap bulabilecegim bir kaynak oldu bana. Sitedeki yazilar veya sitenin yarattigi topluluk olsun, merak ettigimi her an arastirmaya tesvik eden bir kaynak oldu. Guzel bir toplulugun icinde, saygili, kibar ve yardimsever insanlarla ortak ilgi alanlarimizdan bahsetmemize olanak saglayan FRPnet’e tesekkurlerimi borc bilirim.

Canberk Çetin

“Yıl 2008.

Uzak bir diyarda okumaya gitmenin verdiği stres tavan yapmış iken tanıştım FrpNet ile. İnternet’in hala 56k olduğu bir ülkede yaşıyorsanız, sizi forumlar, iyi sohbetler ve güzel yazılar kurtarabilir sadece. Video seyretmek, online oyun oynamak veya yüksek internet bağlantısı gerektiren işler yapmak hayaldir.

Foruma üye olduğum günden itibaren insanlar tanıdım. Yazdım, oynadım, beraber güldük, dalga geçtik. Daha facebook’un tecavüzüne uğramamışken, forumda her gün 40-50 kişi aktif iken zaman çok hızlı geçti benim için.

Hikayeler yazdım, sitede yayınladım, yüzlerce kez okunmuş hepsi. Birilerine ulaştım, birileri bana ulaştı.

Forum uzun bir uykuya yatmış olsa bile arkadaşlar hala burada. Etrafımda. FrpNet bana yeni ve iyi arkadaşları kazandırdı. Onun sayesinde sıkıcı ve kasvetli günler daha hafif geçti. Daha da güzel günler gelecek.”

10 değil, 100. yılını hep birlikte kutlayacağız. Buradan sıkılıp belki Batı’nın limanlarına göçen arkadaşlarımız olsa bile bu evrende ortak noktada buluşmuş bireyler olarak bir iz bırakmış olacağız. Nice senelere!

Cem Bozer

FRPNET’in Türkçe içeriği, çalışmalarım için gerçekleştirdiğim kaynak araştırmalarını çok daha kolaylaştırdı.

Cemil Karakullukçu

 

Bundan 3-5 sene Tolkien le başladığım fantastik kitap serüvenine Unutulmuş Diyarlar ile devam ediyordum.Ardından bu kitapları okurken internette FRP denilen birşeyden bahsettiklerini duydum.Daha ne olduğunu bile bilmiyor ama merak ediyordum.İşte ondan sonra oldu FRPNET ile tanışmam.FRP’yi ondan öğrendim diyebilirim.Aradığınızı kolayca bulabileceğiniz çok iyi planlanmış, forum sayfalarında da saatlerce zaman harcadığım bir site.İyiki varsın FRPNET..

Cihan Bozkurt

 

Frpnet sayesinde en güncel kitapları ve kickstar projelerini takip edebiliyorum. Belki de hiç duymayacağım kitapları,serileri ve yazarları tanıyorum. Teşekkürler FRPNET…

Beraber geçireceğimiz nice 10larca yıla…

Cüneyt Özgür

Hayatıma yeni bir ilgi alanı kattı.

10. yılı kutlu olsun.

Cüneyt Uçman

 

Öncelikle 10. yılınızı içtenlikle tebrik eder, daha nice 10 yıllar görme dileklerimi sunarım. Frpnet benim FRP’ye başlamama yardımcı olan, varlığından hiç haberdar olmadığım fantastik eserlere, yeni diyarlara ulaştıran, FPR toplantılarına katılmamda ön ayak olan ve güzel arkadaşlıklar kurmamı sağlayan çok içerikli bir o kadar da nicelikli ve FRP bağlamında kesinlikle ihtiyacım olan her şeyi bulabileceğim bir portal olarak yer imlerimde yerini edinmiştir.

Doğukan Erkut

FRPNET hayal gücümün sınırları olmadığını gösterdi bana. Zihnimin neler yaratabileceğini , sonsuz olasılık ile herşeyin olabileceğine , herşeyi yapabileceğime inanmamı sağladı. Dünyanın karmaşasından aklımı alıp kendi o değişik dünyalarına , evrenlerine taşıdı. Hayalgücümü sınırlarına zorlaması , gerçek hayatta da yaptığım işlerde kendimi en ust limitlerime zorlamamı sağladı. Onun dünyasında bazen kayboldum , bazen hep istediğim şeyleri buldum, istediğim inasn oldum, bazense sadece kafamı rahatlatmam için bana bir boyut kapısı oldu. O beni arkadaşlarımla geceleri bir masa başına oturup değişik zar sallayıp , hepimizin hayalgüçlerini birleştirerek guzel arkadaşlıklar , dostluklar , anılar yasamamı sağladı. Herşeyden önemlisi , beni bu hayatın sıkıcılığında kapana kısılmış bir insan olmaktan çıkarttı. Okudukça , biriktirdikçe , araştırdıkça beni dahada içine çkti , beni hayata dahada tutunmaya ikna etti. Her için , bu guzel 10 yl için teşekkürler FRPNET :)

Doruk Buğday

Rol yapma oyunları ile üniversiteye başladığımda tanıştım, FrpNet ile tanışmam da aşağı yukarı aynı döneme denk geliyor. Rol yapma oyunları ile ilgili pek çok şey kattı bana FrpNet; yeni sistemler öğrendim, yeni diyarlar tanıdım. Sadece rol yapma oyunları da değil, bilim kurgu ve fantastik kurgu alanında adını duymadığım yazarlar ve kitaplarla tanışmamı sağladı. Uzun lafın kısası bu süreçte benim için hep güvenilir bir kaynak ve yoldaş oldu. İyi ki doğdun, iyi ki varsın FrpNet!

Dua Özbilenler

Öncelikle nice anılarla dolu 10. senelere, yaşlara. :) Sanırım frpnet ile hayatımda ne değiştiğini anlatabilmek için önce frpnet ile nasıl tanıştığımı anlatmalıyım.

Benim karşıma bundan 6-7 sene kadar önce Tüyap’ta karşıma çıktınız. O zamanlar kitap okumayı seven, birazcık asosyel bir kızdım. Fantastik edebiyata yeni yeni merak sarmış, kendi memleketimde Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi’nden başka o tarzda kitap bulamadığım için bayram harçlıklarımı biriktirip, birazda internetten araştırıp okumak istediğim kitapların listesiyle Tüyap kitap fuarına gelişimi gün gibi hatırlıyorum. Biraz zor da olsa, o kitapları bulabileceğim standı bulduğumdaysa hayatım değişti.

Karşıma siyah giyimli baya saçı sakallı adamlar çıktı. Yanınızda da plastik dev bir kılıcınız vardı ki hala onla çektirdiğim fotoğrafım durur. :) Kitaplarımı aldığımda birde frpnet ayracı vermiştiniz yanında. Eve gittiğimde ilk şey siteyi karıştırmak olmuştu. Birazda çekindiğimden, forumlara çok katılmadım, çok konuşmadım. Ama okudum. Zaten aldığım kitaplar 1 ay içinde bittiği için, bende frpneti okudum. (ne spoiler yedim ama o zamanlar) Tekirdağın tek kişilik frp şubesi oldum. (sonradan öğrendim ki bizim üniversitede frp oynayanlar varmış ancak ben nerden tanıycam onları liseli ergen halimle.) İstanbul’a geldiğimde, bir daha tanıştım sizinle. Tanıştığım herkesi de çok sevdim. Farklı insanlarla tanıştıkça öğrenmem gereken çok şeyim olduğunu o zaman anladım. Ama frp hakkında birşeyler öğrenmek için gittiğim adres hiç değişmedi, frpnet.

Bana kattığınız ve öğrettiğiniz herşey için çok teşekkürler! Daha çok yazın daha çok okuyalım!

Ece Gürkan

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İstanbul Geceleri'nden Son Haberler!
1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.