Haberler

FRP Oyunlarının Tarihçesi Bu Kitapta Toplanıyor – Designers & Dragons

designers-and-dragons-banner

Birkaç gün önce Kickstarter’da rol yapma oyunları sektörü ve FRP tarihi üzerine harika bir proje başlatıldı.

FATE FRP sisteminin yayıncısı Evil Hat Productions tarafından yayınlanacak olan Designers & Dragons, 1970’lerden günümüze kadar rol yapma oyunlarını anlatacak.

Designers & Dragons, toplamda 4 cilt olarak piyasaya çıkacak. İlk cilt 1970-1979, ikinci cilt 1980-1989, üçüncü cilt 1990-1999 ve son cilt de 2000-2009 yılları arasını ele alacak.

designers-and-dragonsKitap, rol yapma oyunları üzerinden değil de FRP oyunları tasarlayan firmalar üzerinden bu tarihi anlatacak. Shannon Appelcline tarafından yazılan dört ciltlik seri TSR Inc. ile başlayacak ve günümüze kadar gelecek.

Tam adı “Designers & Dragons – A History of the Role Playing Game Industry” olan kitap, daha 30 günden fazla zamanı olmasına rağmen hedefine ulaştı.

Kitapta yer alacak firmalardan bazıları şöyle: TSR, Games Workshop, Chaosium, Steve Jackson Games, Palladium Books, West End Games, White Wolf, Atlas Games, Wizards of the Coast, Pinnacle Entertainment Group, Fantasy Flight Games, Margaret Weis Productions, Green Ronin Publishing, Privateer Press, Paizo Publishing, Evil Hat Productions, Kobold Press.

Kickstarter projesinin Türkiye’deki FRP oyuncuları için tek bir handikapı var, o da Türkiye’ye kargo gönderimi olmaması. Kargo masrafları yüzünden projeyi başlatan Evil Hat Games, uluslararası kargo opsiyonunu kaldırmış. Eğer destek verirseniz kitapların dijital baskılarına sahip olabilirsiniz. Onun dışında kitaplar çıktıktan sonra dilerseniz Amazon gibi alışveriş sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

Oldukça güzel bir proje. Dilerseniz hemen buradan destek olabilirsiniz. Kitap hakkında fikir edinmek için, ön okuma olarak yayınlanmış TSR bölümünü buradan inceleyebilirsiniz.

GÜNCELLEME: Bizim yazıyı yayınlamamızın sonrasında uluslararası kargo seçeneği eklenmiş, bu nedenle güncelleme olarak duyurualım dedik. Bu haber sizi sevindirse de fiyatlar çok pahalı. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yolun Sonundaki Okyanus

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.