Haberler

FRP Oyunları ile Doğu Topraklarına Yol Alın!

dungeons-and-dragons-logo

Doğu toprakları derken neyi kastediyorsun diye düşünüyor olabilirsiniz. Hatta aklınıza ilk gelen yerler ise Orta Doğu, Orta Asya veya Uzakdoğu bile olabilir. Eğer öyleyse yanılmamışsınız, Doğu’ya geri dönüyoruz.

Uzun yıllar önce yayınlanan iki kitap, yeniden Wizards of the Coast tarafından satışa sunuldu.

Bahsettiğimiz kitaplar Al-Qadim: Arabian Adventures ve Oriental Adventures. “Bu kitaplar ne böyle, 30 yıllık kitaplar,” diyebilirsiniz. Evet, 30 yıllık kitaplar ancak doğu topraklarında geçecek harika maceralar için biçilmiş kaftan.

Al-Qadim: Arabian Adventures ve Oriental Adventures, yıllar önce Dungeons and Dragons 1st Edition ve 2nd Edition için çıkarılmış kitaplar.

al-qadim-oriental-adventuresAl-Qadim, önceden başlı başına bir diyarken sonrasında Forgotten Realms’ın dünyası olan Faerun’a dahil edildi. Al-Qadim, tamamen 1001 Gece Masalları’ndan esinlenmiş bir yapı. Uçan halılar, büyülü cinler, uçsuz bucaksız çöller, şehzadeler ve Arap kültürünün ele alındığı bir diyar. Sinbad’ın yaşadığı, Ali Baba’nın hırsızlık yaptığı topraklara geri dönebilirsiniz. Kitap, Forgotten Realms’ın ve fantastik dünyaların usta yazarı Jeff Grubb tarafından yazılmış.

Oriental Adventures ile biraz daha uzakdoğuya uzanıyoruz. Asya kültürünü yansıtan Oriental Adventures kitabı, Dungeons and Dragons 1st Edition için hazırlanmış bir kaynak kitap. Oriental Adventures kitabı ile oyuncularınızı ninjaların ve samurayların dünyasına sokabilir; doğunun onurlu savaşçılarını kendi oyununuza dahil edebilirsiniz. Oriental Adventures, Advanced Dungeons & Dragons sisteminin de yazarı David “Zeb” Cook tarafından yazılmış.

DrivethruRPG sayesinde bu kitapları siz de arşivinize ekleyebilirsiniz. İsterseniz aldığınız PDF’i bastırabilirsiniz de.

Al-Qadim: Arabian Adventures kitabını buradan; Oriental Adventures kitabını ise buradan satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.