Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Fantazya Akademisi – Ejderhaların ve Uzaylıların Saldırısı: İnsanlık Çoktan Yenildi Mi?

Fantazya Akademisi – Ejderhaların ve Uzaylıların Saldırısı: İnsanlık Çoktan Yenildi Mi?

sci-fi-bilimkurgu-banner

Fantazya Akademisi, fantastik kültür ve bilimkurgu üzerine farklı konuklarla her hafta farklı bir söyleşi düzenliyor.

Cuma akşamları Kadıköy 1971 Akademi Cafe’nin kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte birbirinden fantastik konularda eğlenceli sohbetler oluyor.

Fantazya Akademisi etkinliğinde bu hafta ise Ejderhaların ve Uzaylıların Saldırısı konuşulacak!

Fantastik ve bilimkurgu türleri, kimi zaman iç içe geçerek, kimi zaman birbirinden olabildiğince uzak uçlarda seyrederek insanlığa dair benzer temaları işlediler. Korkularımız, umutlarımız ve hayallerimiz, geçmişin, şimdinin ve geleceğin inşa edilmiş bu kurgusal varyasyonlarında hayat bulmaya devam ediyor.

uzay-ejderha

Peki hayalgücünün en gelişkin kurgusal yaratıları ile gündelik hayatımız ve onu sarmalayan insan ilişkileri arasında nasıl bir ilişki var? Bu hayaller sadece bir kaçış ya da zaman öldürme eylemine mi kapı aralıyor, yoksa onlardan beslenen bir özgürleşim potansiyelinden bahsedebilir miyiz? Ya ejderhanın gölgesi çoktan üstümüze düştü ve bizi korkuyla titrer halde bir köşeye sindirdiyse ya da dünya dışı varlıkların soykırım ve istila planları hâli hazırda yürürlükteyse ne yapacağız? Kahramanlarımızı nerede bulacağız?

İlginizi Çekebilir  Richard Stanley Bir Kez Daha Denemek İstiyor!

Konuk Onur Doğan ile birlikte bu ve benzeri soruları sormak ve yeni düşünme kanallarına kapı açmak isteyen herkes etkinliğe davetlidir.

Söyleşi, 24 Haziran’da saat 20:00’de başlıyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.