Anasayfa » Haberler » Fantasy Flight Games’ten Kıyameti Getiren FRP Oyunu

Fantasy Flight Games’ten Kıyameti Getiren FRP Oyunu

the-end-of-the-world-rpg

Son dönemde Star Wars: Edge of the Empire, Dark Heresy gibi FRP oyunları ile adını FRP dünyasında iyice büyüten oyun firması Fantasy Flight Games, şimdi de kıyamet senaryolarını barındıran bir FRP oyunu hazırlıyor.

The End Of The World adı verilen oyun, adından da anlaşılacağı üzere dünyanın sonunu oynamaya bizleri davet ediyor!

FRP sistemi, 4 farklı kitaptan oluşacak. Kitapların her biri farklı bir senaryoyu ve durumu ele alacak.

the-end-of-the-world-kitaplar

İlk yayınlanacak olan Zombie Apocalypse, dünyanın zombi istilası altında kaldığı bir dönemi oynamamızı sağlayacak.

Sonrasında yayınlanacak olan Wrath of the Gods ise Sümer Mitolojisi ve H.P. Lovecraft’ın eserlerinden bildiğimiz Eski Tanrılar’ın (Old Gods) uyanışını anlatacak. Cthulhu gelip dünyayı yok ederken bizler de hayatta kalmaya çalışacağız. Tanrıların Gazabı dünyayı yok edecek.

Bir sonraki senaryo ise, bilimkurgu filmlerinden aşina olduğumuz Alien Invasion, yani uzaylı istilası olacak. Dünya dışından gelen yaratıklar dünyamızı istila ederken bir yandan da tüm insanlığı yok etmeye başlayacaklar. Bu senaryoyu oynamadan önce H.G. Wells’in Dünyalar Savaşı kitabını okuyup eğitim yapmak lazım.

İlginizi Çekebilir  Etkinliklerde FRP Oynamak ve Oynatmak

Son çıkacak olan senaryo ise bizlere Terminator serisini çağrıştıracak olan Revolt of the Machines (Makinelerin Ayaklanması) olacak. İnsanların ürettiği robotlar, gün gelecek ve insanlığa karşı ayaklanıp dünyayı ele geçirmeye çalışacaklar. Böyle bir durumda yanımızda bir John Connor olmayacak ama muhtemelen robotları bizler durdurmaya çalışacağız.

Dünyanın sonu yaklaşırken bizler de bir yandan hayatta kalmaya çalışıp bir yandan da olanları engellemek için elimizden geleni yapacağız.

frp-oyun

Zombi kıyametini anlatan ilk kitap The End of the World – Zombie Apocalypse, 2014’ün sonuna doğru çıkacak ve fiyatı da 39.95 dolar olacak. Diğer kitaplar da 2015’te yayınlanacak.

Eğer kıyamet hikayelerini ve maceralarını seviyorsanız bu seriyi alıp oynayın. Şimdiden hazırlıklarınızı yapmaya başlayın. İyi oyunlar!

Oyunla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.