Haberler

Fantastik Yapılar ile Masaüstü Oyunlarınıza Renk Katın!

Ülkemizde hem az bulunmasından hem de fiyat olarak biraz pahalı olmasından ötürü masaüstü oyunlarda minyatür kültürü çok gelişmedi maalesef. Bunun yanında yapılan FRP dioramalarına da hayran kalıyoruz doğrusu. Siz de artık masaüstünüzde fantastik zindanlar veya şehirler yaratabilirsiniz.

Amerika menşeili Dwarven Forge isimli firma, oyunlarda kullanılmak üzere zindan modelleri, şehir modelleri tasarlıyor ancak hem fiyat olarak (doların da bu kadar yüksek olması etken tabii) hem de yurtdışından gelmesi sebebiyle ülkemiz oyuncularına bu modellerin ulaşması kolay olmuyor. Bunu düşünen Erdem Tekin, kendi modellerini yapıp satmaya karar verdi.

FRP tutkunları için fantastik temalı modeller yapan Erdem Tekin, tamamen modüler bir sistem tasarlıyor. Yani kısacası, zindan seti aldıktan sonra, buna eklenecek sonradan alınmış parçalar birbiriyle uyumlu olacak.

Hobi olarak yapmaya başladığı bu işi yine oyuncuların bütçesine uygun şekilde, tamamen el emeği ile hazırlıyor. Amacı ise bu işten para kazanmak değil, daha çok oyuncuya bu imkanları sunmak. Kendisi, yaptıklarını şu sözlerle anlatıyor;

FRP severler için D&D temalı yapılar yapmaktayım. Yapılarım tamamen modüler sistemde olup yekpare parçalar kullanmamaya çalışmaktayım. Amacım haksız derece, sadece kazanmak üzerine kurulu kapitalist zihniyette bir satış değildir. Alınan bir yapıyla daha sonra alınacak yapıların birlikte kullanımına önem vermekteyim. Örneğin bir Zindan Seti aldığınızda daha sonra almak isteyeceğiniz bir kapı aynı sistemde kullanılabilir olmalı. Böylece hem oyuncuya kolaylık sağlanmış oluyor hem de kendi iç huzurum ile satış yapmış oluyorum ve böylece hobi olarak başladığım bu işe destekler ile orantılı olarak devam edebilirim.

Tam anlamıyla gerçekçiliğe önem vermemekteyim, işçilik ve malzeme fiyatını arttırmak kesinlikle amaçlarım dışındadır. Standart yapılar ile oyuncuların hayal güçlerini tatmin edebilmelerini istiyorum. Bütün çalışmaların fiyatları ile ilgili hem alıcıya hem de kendime haksızlık etmeyecek ve kimseyi üzmeyecek şekilde uzun uzun hesap yapmaktayım.

Erdem Tekin’in hazırladığı yapılar temel malzeme olan zeminler çevresine kurulu. Zeminler 3×3 kare şeklinde ve her kare 3cm kenara sahip karelerden oluşmaktadır. Bir zemin 9cm x 9cm boyutundadır. 

Yapıları tamamen el ile yaptığından ötürü stok sistemi ile değil sipariş üzerine bunları hazırlıyor. Bu yüzden bir yapının oluşması yaklaşık 3 günü bulabiliyor. 

Şimdiye kadar oluşturduğu modeller:

  • Zindan Grubu
  • Gemi Grubu
  • Taş Ev Grubu
  • Kayalık Grubu
  • Asit/Balçık Zindan Zemini
  • Dev İskeleti
  • Mağara/İn

Daha sonrasında ise masa, sandalye, sandık, kutu ve daha bir çok ufak aksesuar ile modüler kale sistemi göreceğiz. Duvarları, kapısı, kuleleri dilediğiniz gibi yerleştirebileceğiniz bir kale çıkacak karşımıza. Aynı zamanda modüler savaş matı da yolda! 

Ülkemizde yıllardır hasret kaldığımız bu masaüstü modelleri ülkemizde el emeği ile ve bu işi oyuncular için yapan birini bulmuşken destek olmalıyız ve bu işin daha da gelişmesini sağlamalıyız. Ben şimdiden tüm setlerden aldım bile. Fiyatlar da yurtdışıyla kıyaslanmayacak kadar uygun.

Bu modeller sayesinde FRP oyunlarınız daha renkli olacak. Siz de hemen masanızı zenginleştirin!

Yapılan işlere,işlerin detaylarına ve fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Facebook’tan da takip edebilirsiniz.

Böyle güzel bir imkan bulmuşken kaçırmayın, sonrasında, “Neden ülkemizde böyle şeyler yok,” diye hayıflanmayın!

İlginizi Çekebilir  38. Saturn Ödülleri Adayları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu