Haberler

FABİSAD Web Sitesi Açıldı

fabisad-logoFABİSAD’ın (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği) ilk kuruluşunu ve ilk genel kurulunu sizlere duyurmuştuk. Dernek kuruldu, geçen ay genel kurulda ilk başkan ve yönetim kurulu belirlendi ve artık FABİSAD’ı herkese duyurma vakti geldi.

Dernek üyelerinin bilgilerinin, derneğe üyelik şartlarının, dernek amacının ve daha pek çok bilginin bulunduğu site bugün açıldı. Artık fantazya, bilimkurgu, çizgi roman, korku türlerine hizmet veren yazar, çevirmen, editör, yayıncı, sinemacı, oyun yapımcısı ve her türlü emektarın, başlarını sokabileceği bir çatı var.

İlgili Makaleler

Derneğin resmi yayın organı olarak da işlev görecek web sitesinden yakında açıklanacak olan etkinlikleri takip edebilir, yayınlar hakkında bilgi alabilir ve dernek ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Fabisad web sitesi de yine derneğin İnternet Grubu tarafından büyük bir çaba harcanarak yapıldı. Herkesin ellerine ve emeğine sağlık.

Henüz yeni olan derneğin basın açıklaması da şu şekilde:

FABİSAD, Türkiye’nin Fantastik, Bilimkurgu ve Korku üreticilerinin bir araya geldiği, türün ülkemizdeki gelişimini, sanatçıların korunmasını ve bilinirliklerinin yükselmesini, okur ve takipçi kitlesinin artırılmasını, daha nitelikli eserlerin ortaya çıkmasını ve hayal gücünün öneminin anlatılmasını amaçlayan bir dernektir. FABİSAD olarak Fantastiği düşlenemeyecek hiçbir şey bırakmayan, Bilimkurgu’yu akla ve bilimsel düşünceye ilgiyi artıran, Korku’yu da insanoğlunun kendini ve korkularını anlamasını sağlayan türler olarak görüyor, insanlığa ve gençliğe çok şey kattıklarını düşünüyoruz. Derneğimiz amaçları doğrultusunda bu türlerdeki tüm üreticileri ve takipçileri birleştirmek için çalışacaktır. Verilen yapıtların doğru anlaşılması, tasnif edilmesi için ödüller verecek ve yayınlar yapacaktır. Eğitici seminerler ve toplantılar düzenleyecektir.

 

Web sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.Fabisad.com

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Anthem ve Jedi: Fallen Order - EA Games, Duyurduğu İki Oyunla Bizi Mest Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.