Haberler

Emekli Klan Liderinin Günlüğü: Bölüm 1

Diablo

Emekli Klan Liderinin Günlüğü
Bölüm 1: Evrim Bilgen says: Bana D3’ün çıkmadığını söyle İlker!

Bugün, 1 Ağustos 2011 Pazartesi. Hem ramazanın hem de Ağustos’un ilk günü. Bunun konumuzla alakası yok tabi. Klişe bir giriş yapayım dedim, ne de olsa konunun devamında klişemsi bir giriş yapabileceğim alan bulamayacağım.

Yıl 2000, Diablo 2 oynuyoruz. Yıl 2001, Exp. Pack’i çıkmış Diablo 2’nin oynamaya devma ediyoruz. Yetmemiş Klan (şimdilerin mini mini birleri farmer ikileri guild terimini seviyor) kurmuşuz, B.A.A.L. ismini vermişiz. Asosyalite sinyalleri modemin 56k bağlantı sinyallerine karışmış, Pit Level senin Worldstone Keep benim yuvarlanıyoruz. Bulduğumuz eşyaları Unidentify olarak saklıyoruz ki yeri gelince satalım diye. Battle.net’in Dark-İmam nickli absürd paladini olan ben hem LAN’de hem WAN’de klanımla ilgileniyorum. Patch’ler çıkıyo arada, yeni yeni stratejiler türüyor üzerine. Ama hiçbir zaman üstümüzden Duel (pvp ne ola ki, alırım kulağını senin!) zırhımız Shaftstop Mesh Armor düşmüyor. Lan yeter! Nasıl benliğime kazınmış ya! Barbaros, senin o Fecilia’yı da herkes biliyodu unuttum sanma! Eski Sanane (SNN) ve Oynasana (OSN) müdavimleri tanırlar bizi. Zaten kimler vardı ki, sağdan say!

B.A.A.L. Klanı
GoXP Klanı
BttM Klanı
Hiçbir klanı olduğunu hatırlamadığım güvenç…
Sonra evet seni murat, kadıköy iskeleden almaya gelmiştik Hedon’la
Alptekin, evet. Baranar’s Star neye benziyo Alptekin :D
Alamancı Oğuz, olm neydi Grandfather’ın Almancası, ne efsane bi kılıç adıdır o yahu!
2-3 saniyede bunları anımsadım. Bi de SecretDemon’u. Legal olmayan yollardan “editlenmiş” eşyaları dağıtırdı.

Çok değişikti Diablo 2 vakitleri. ICQ üzerinden konuşurduk mesela, MSN yeni yeni gelişiyordu o dönemler halk arasında. Bazılarımız zengindi, Kablonet’i vardı. Onlar server açınca rahatça oynardık falan.
Players 8 yapardık!

Heyecanlanıyorum! Aynı zamanda yaşlanıyorum da. Ben bunları yaparken kaç yaşımdaydım bi hesaplayayım (2000-1984=16) oha o kadar olmuş mu ya! 11 yıl! Öhmz. Neyse olmuş işte. Bi lafım vardı “d3 çıkmadan askere gitmek lazım. evlilik mi? Ben kullanmıcam çıkana kadar” diye. Alptekin başaramamış sanırım aramızda onu fire verdik. Olsun. O zamanlar Kayra’yı tanımıyordum mesela, Eski Sihir Tayfası diye laf açarız ya, o zamanlardı bu zamanlar işte. Alesta NGC’deydik, Özgür Özol’un Sihir’inin hemen bitişiği. Orda yaşardık resmen. Bizim kalemizdi orası. Karşıdaki köfteciden kedi-köfte alırdık. Bi gün ısırırken miyav sesi gelecek der gülerdik. Disketle save taşırdık be! Pahalıydı o dönem USB bellekler. Cidden pahalıydı yahu.

Çılgın partiler yapardık, 8 kişi ama. Az mı belimiz büküldü set to players 8 yazısını gördükten sonra.
Hakan sen ölümsüz paladin’ini yapabilmiş miydin. Eheh.
Öss mi? Ben öyle bişi kullanmadım hayatımda ama üni dönemi hepimizi uzaklara dağıttı. Predator edirneye gitti mesela, hala orda kurtaramadı kendini doktor olacak adam!

Barbaros İzmir’e uçtu. Kızlarından paçayı kurtardı da duyduguma göre Kuveyt Türk’te işe başlamış hedon gibi. Hedon da Kütahya’da okudu Dumlupınar hedehödösünde. Ben ve ice kalmıştık istanbulda, koptuk sonra bi dönem, hatta az önce mesaj attım ice’a “güvenç nerde lo” diye. Cemil vardı bi de, abi ya :D hatırladıkça gülesim geliyor sofram pide resmen sponsorumuzdu. Beşiktaşa yolunuz düşerse Sofram pide’den pide yiyin. Bahtiyarın pideleri yeminle zehirler sizi benden söylemesi.

Facebook falan ne gezer, forumlardan takip ederdik herşeyi. İletişirdik. Telefonlarımızı falan verirdik ne bilim. Vapur iskelesinin yanındaki çay bahçesi ordan kaldırılmadan evvel az mı çay içip muhabbet etmiştik ya.

Ve şimdi bütün bu anılar geri dönüyor belki de. Asla geçmişteki gibi olmayacak biliyoruz. Şu an bence diablo 3 neye benziyor biliyor musunuz?

Aşık olduğunuz ve deliler gibi arzuladığınız eski sevgilinize görünüşü çok benzeyen ama huyu yakından uzaktan aynı olmayan bir kadınla birlikte olmaya benziyor. Ağır bir betimleme oldu bu ramazan günü ama anca böyle ifade edebilirim. Aa bi dakka aramızda henüz bir dişi ya da erkekle münasebeti olmayanlar mı var? Kayra! Niye çıkarmadın olum onları dışarı diablo +18 bi içerik sunuyo bize M koymuşlar oraya Mehmet’in M’si değil lan o. Neyse o zaman genç katılımcılar sizde ilerde ne demek istediğimi anlarsınız.

Çok Yakında: Bölüm 2: “Alo! Abi! Diablo3!”

Yazan: İlker “Razorblades” Karaş

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tek Yüzüğü Atmak İçin Kartallar Yardım Etseydi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.