Haberler

Ejderha Rehberliğinde Orta Dünya Hikayeleri

Ejderha lakabıyla, hatta eskilerin Durin olarak da bildiği Murat Sönmez’in yeni YouTube kanalını gördünüz mü? Murat Sönmez, geniş Orta Dünya bilgisi ile Tolkien’in yarattığı bu derin dünyanın hikayelerini anlatmaya başladı.

Kasım ayının ortasında ilk videosuyla yayın hayatına başlayan Orta Dünya, Murat Sönmez’in rehberliğinde Tolkien’in dünyasının kapısını sonuna kadar açıyor.

Yıllar yıllar önce arkasında olduğu Ortadünya.com sitesiyle, Tolkien sevdalılarını bir araya getirme fırsatı yaratan Murat Sönmez, bu sefer Orta Dünya hikayelerini videolarla anlatıyor. Her bir video gerek kurgusu, gerek Murat Sönmez’in akıcı anlatımıyla tadından yenmeyecek lezzette.

Şimdilik kanalda on birvideo mevcut. Murat Sönmez’in açıklamasına göre anlatmak istediği hikayeler bittiğinde kanalda yüzden fazla video olacak. Orta Dünya’nın bulunduğu Arda’nın yaratımından, Lambalar’ın Çağları, Ağaçlar’ın Çağına kadar ve ötesine kadar anlatan videolarla giriş yapan Murat Sönmez, karakterler, olaylar, savaşlar hatta efsanevi kılıç ve büyülü eşyalara kadar birçok video çekeceğini belirtiyor.

Murat Sönmez, aynı zamanda Frpnet’in de Yüzüklerin Efendisi diyarını da yazılarıyla şenlendirmiş bir isim. Yüzüklerin Efendisi yazılarını buradan görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones 7. Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Murat Sönmez’in Orta Dünya kanalına ulaşmak için buradaki linki kullanabilirsiniz. Abone olup yeni videolardan haberdar olabilirsiniz. Aşağıdaki videodan da Arda’nın Yaratılma hikayesini izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu