Edebiyat

“Yaşlı Adamın Savaşı” Çıkıyor!

yasli-adamin-savasi-kapakYurtdışında oldukça fazla ses getiren ve son dönemin en iyi bilimkurgu kitapları arasında gösterilen bir kitaptan bahsedeceğiz.

Son dönemde bilimkurgu kitapları ülkemizde çok yayınlanmamasına rağmen dünyada çok güzel örnekler yayınlanıyor. Son zamanlarda çıkan en iyi bilimkurgu kitapları arasında gösterilen “Yaşlı Adamın Savaşı” isimli kitap çok yakında raflardaki yerini alacak.

İthaki Yayınları tarafından yayınlanacak olan John Scalzi’nin başyapıtı olan kitap pek çok okura ulaşmayı hedefliyor. İlk baskısı 10.000 adet yapılan kitap, sadece bilimkurgu kitaplarını okuyanların değil macera ve aksiyon türünü sevenlerin de ilgisini çekecektir.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

John Perry önce karısının mezarını ziyaret etti. Sonra da askere yazıldı.

İyi haber, insanların nihayet yıldızlara ulaşmış olmaları. Kötü haberse uzayda yaşamaya uygun gezegenlerin nadir bulunması -tabii bir de bu gezegenler için bizimle savaşmaya hazır uzaylı ırkların olması. Biz de o yüzden savaşıyoruz. Dünya’dan çok uzaktaki bu acımasız, kanlı, sonu gelmez savaş onlarca yıldır devam ediyor. Dünya izbe bir gezegen. Kaynaklarımızın çoğu Koloni Savunma Güçleri’nin elinde ve herkes emeklilik yaşına geldiğiniz zaman onlara katılabileceğinizi biliyor. KSG genç insanlar değil; onlarca yıllık bilgi ve beceri birikimi taşıyan insanlar istiyor. Bir daha dönmemek üzere Dünya’dan götürüleceksiniz. Askerde iki sene savaşacaksınız. Ve hayatta kalırsanız binbir güçlükle kazanılmış gezegenlerin birinde kendinize ait bir yuvaya kavuşacaksınız. John Perry bu anlaşmayı kabul ediyor. Nelerle karşılaşacağını bildiğini sanıyor. Fakat evden pek çok ışık yılı ötedeki gerçek savaş, onun hayal edebileceğinden çok ama çok daha zor -ve kendisinin zamanla neye dönüşeceği daha bile garip.

8 Mart’ta çıkması planlanan kitabı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kitabın künye bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.