Edebiyat

Wobbit Çıktı!

wobbit-banner

Tüm dünya Hobbit ile çalkalanmaya devam ederken belki biraz da eğlenmek istersiniz. Hatta bence istemelisiniz.

Wobbit kitabı, Hobbit’e gönderme olarak çıkan eğlenceli bir kitap. Bir Hobbit parodisi olan bu kitapta Hobbit ile değil Wobbit ile karşılaşacaksınız. Cüceler ise bu kez savaşçı değil, bankacı!

wobbit-kapakKendi yatırımcılarını yiyerek bankalarındaki tüm parayı çalan ejderhaya karşı mücadele eden 13 bankacı cüce. Bu cücelere yardım edebilecek tek kişi ise eski çalışanları wobbit Bulbo Bankins. İşte böyle eğlenceli bir kitap ile karşı karşıyayız. Gurme trollerin, tatil köyü işletmecisi elflerin ve keyif düşkünü örümceklerin olduğu değişik bir bakış açısı.

Kitabın arka kapak yazısı ise şu şekilde:

Hobbit fanları Tolkien’in çok sevilen klasiğinin zekice kurgulanmış sevimli parodisini okurken çok eğlenecekler. Orijinal Hobbit’teki her bir sahne, her bir karakter, her bir şarkı bu yeni parodide yerini alıyor. Eğer bir Hobbit fanıysanız, bu parodi sevdiğiniz tüm simgesel unsurları içeriyor. Hobbit fanı değilseniz, kitabın içindeki absürdlüklere çok güleceksiniz.

Birçok kuşağın hayal dünyasında önemli bir yere sahip olan JRR Tolkien’in kült kitabı Hobbit üzerine çok düşünüldü, çok şey söylendi… Peki Tolkien günümüz ekonomik şartları altında ezilen işsiz bir bankacı olsaydı nasıl bir kitap yazardı? İşte karşınızda en az Hobbitler kadar iyi kalpli Wobbit halkı ve bu sevimli cemaatin seçilmiş üyesi Bulbo Bunkins…

Bu hikâye, ahmak, korkak, asosyal ve başarısız bir wobbitin 13 cüce banker ve kötü şöhretli büyücü Dangalf ile birlikte, kötü planlanmış bir ejderha katletme macerasına atılışını; cücelerin hazinesini geri almak için pek ürkütücü şeyler yapışını ve normalde hiç sarf etmeyeceği sözleri söyleyişini anlatıyor. Bulbo, iç diyalogları açıkça duyulur olan zayıf mağara adamıyla karşı karşıya geldiğinde, ona güven ve görünmezlik yeteneği veren bir yüzük bile buluyor. Trollerle, goblinlerle, resort işletmecisi elflerle, ölümcül ama rahatlatıcı dev örümceklerle ve egosantrik ejderhayla amansız bir mücadeleye giriyor…

Eğer eğlenceli bir fantastik kitap arıyorsanız Wobbit, son zamanlarda okuyacağınız en eğlenceli kitap olabilir. Aylak Kitap tarafından basılan kitap, raflardaki yerini aldı bile.

Şimdiden iyi okumalar ve iyi eğlenceler.

Kitabın detaylarına ve künye bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.