Edebiyat

Twilight Serisi Midnight Sun Romanıyla Devam Edecek

Stephenie Meyer’ın küresel çapta başarı kazanan ve ülkemizde de Alacakaranlık adıyla Epsilon Yayınları tarafından Türkçeleştirilen Twilight serisi için yeni roman yolda.

2008 yılında sonlanan Twilight roman serisi sonrasında beyaz perdeye yansıtılmıştı. Hayranlarının sıkı sıkıya bağlı olduğu gençlik dizisi, 15 yılın ardından yeni bir kitapla sevenleriyle buluşacak.

Midnight Sun (Geceyarısı Güneşi) adı verilen roman 4 Ağustos 2020 tarihinde raflardaki yerini alacak. Kitap serinin bilinen hikayelerine farklı bir bakış açısı sunacak. Tüm hikaye ve arka planda açıklanmayan bazı kısımlar, serinin ana karakterlerinden biri olan Edward Cullen’in gözünden anlatılacak.

Aslında seri bittiği zaman Mayer’in bu romana başladığı biliniyordu. Ancak ilk taslak çalışmasının internete sızdırılmasının ardından yeni seriyi iptal etme kararı almıştı.

Midnight Sun Arka Kapak Yazısı Bize Neler Anlatıyor?

Midnight Sun kitabı görücüye çıktığı anda arka kapak yazısı ve konusu da ortaya çıkmış oldu. Arka kapak yazısı şöyle;

Edward Cullen ve Bella Swan, Alacakaranlık’ta tanıştıklarında, ikonik bir aşk hikayesi doğdu ancak şimdiye kadar hayranlar hikayenin sadece Bella’nın tarafını duydular. Sonunda okuyucular, romanı Edward’ın gözünden deneyimleyebilecekler.

Edward’ın gözünden anlatılan bu unutulmaz hikaye, yeni ve kesinlikle karanlık bir bakış sunuyor. Bella ile tanışmak, tüm vampir yıllarında yaşadığı en sinir bozucu ve ilginç olaydır. Edward’ın geçmişi ve iç düşüncelerinin karmaşıklığı hakkında daha büyüleyici detaylar öğrendikçe, bunun neden hayatının tanımlayıcı mücadelesi olduğunu anlıyoruz. Bella’yı tehlikeye atmak uğruna olsa bile kalbini takip etmeyi nasıl haklı gösterebilir?

Midnight Sun romanında Stephenie Meyer, milyonlarca okuyucuyu büyüleyen ve ölümsüz sevginin derin zevkleri ve yıkıcı sonuçlarını epik bir romanda sunan dünyayı geri taşıyor.

Bildiğimiz aşk hikayesine bir de Edward’ın gözünden bakıp bir vampirin insana olan aşkının iç dünyasını göreceğiz.

Kitap Ne Zaman Ülkemizde Yayımlanacak

Alacakaranlık serisi, ülkemizde Epsilon Yayınları tarafından basılmıştı. Stephenie Meyer’in yeni kitabı Midnight Sun’ı yayınlayacağının açıklanmasının ardından Epsilon Yayınları’nın Instagram hikayesinde aşağıdaki görsel paylaşıldı.

Epsilon Yayınları‘nın çarpık gülüşü, hali hazırda kitap üzerine çalıştıklarının bir ifadesi olabilir. Çok satan romanlarda, kitabının orijinalinin basımı ile çevirilerinin aynı anda piyasaya çıkması konusunda ortak çalışmalar olduğunu biliyoruz. Midnight Sun eserinin orijinal basımı 4 Ağustos 2020 tarihinde raflarda yerini alacak. Belki aynı gün Epsilon Yayınları da Türkçe baskısını Türk okurlara sunabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Serisi Wool, Toz ile Sona Eriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.