Edebiyat

Tufan Çapar’dan Yeni Fantastik Roman – Olasthil’in Uyanışı

olasthilin-uyanisi-banner

Daha önce Lagün’ün Çağrısı isimli kitabıyla bizleri hayal dünyasına sürükleyen yazar Tufan Çapar, yeni kitabı Olasthil’in Uyanışı ile macerayı sürdürüyor.

Tanrıların Sırrı isimli serinin ikinci kitabı olan Olasthil’in Uyanışı, Serüven Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

326 sayfalık fantastik romanın arka kapak yazısı şöyle;

olasthilin-uyanisi-kapakBozkırın kuzeyinden kopan bir rüzgar, ölü çalıları kuru köklerinden kopararak yanmış cesetlerin üzerindeki külleri savurdu. Kana, çürümüşlüğe, çamura bulanmış savaş meydanını geçti, tüm şiddetiyle kavak ağaçlarını silkeleyerek güneye doğru yol aldı. Uğultusu uzun süre kesilmedi. Kar tüm soğuğuyla geliyor, kötü zamanların habercisi, ansızın bastırıyordu. Ağaçlarda kalan son yapraklar da dökülüyordu işte! Umut hiç olmadığı kadar uzaklara göçüyordu. Bir tanrının yasını kim nasıl kaldırabilirdi? Binlerce kişinin kederi, gökyüzü kan ağlasa geçmezdi. Yürekler kırgın, çaresiz ve tarifsiz bir acıyla burkuluyordu. Rüzgârın uğultusuna bir kadının ağıtı karıştı. Yaralanmış, kana bulanmış dizler toprağa düştü, kahırla sıkılan yumruklar taşları dövdü, kara kanatlar toprağa değdi, kıyafetler yırtılıp yas bağı yapıldı, sakallar bağlandı, avuçlar sarıldı. Suyun yaratıcısı hiç hatırlanmamak üzere unutulacaktı. Ağıt rüzgâra karıştı, rüzgâr ağıda. Lagün’ün yası, ilk kar yere değerken başladı.

“İçgüdülerine güven oğlum.” dedi. “Rüzgârın sesini dinle, gözlerini kapat ve dışındaki havanın içinde de olduğunu unutma. Sen aslında onunla birsin.” Cümlesini tamamlar tamamlamaz babası onu uçuruma itti.

Yıllardır köşesine çekilmiş kötülüğü ortaya çıkarmak o kadar kolay olmuştu ki. Sanki yüzlerce yıldır Ruud’un gelişini bekleyen kiralık katillere, hırsızlara artık ortaya çıkabileceklerini haber veren biri dokunmuştu. Rhodhal öyle demişti: “Onlar geldiğinde tek düşmanımız Ruud olmayacak…”

“Savaşı kazananlar, tarihi yazar Luth. İnsanlar kaybedenlerin hikayelerini bilmez.”

FRPNET okur oylamasına göre
2014’ün en iyi yerli fantastik kurgu kitabı
LAGÜN’ÜN ÇAĞRISI’nın devamı.
Tanrıların Sırrı serisi devam ediyor.

Herkese iyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  ENnie Ödülleri 2016 Adayları Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.