Edebiyat

Seran Demiral’ın “Hayat Üretim Merkezi” Kitabı Çıktı

hayat-uretim-merkezi-banner

Seran Demiral, yepyeni bir bilimkurgu kitabı ile karşımıza çıkıyor.

Sanal gerçeklik ile hayatın dertleri arasında gidip gelen bir grup arkadaşın “Hayat Üretim Merkezi” isimli yerde yeni bir yaşama geçmeleri ve sonrasında yaşananlar anlatılıyor.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Hayat-Uretim-Merkezi-kapak“Yaşadığınız hayattan sıkıldınız mı? Meslek seçiminizle ilgili kafanızda soru işaretleri mi dolaşıyor? Her yılbaşı geldiğinde hayattan ikinci bir şans mı umuyorsunuz? Her şeye baştan başlamayı isteyip, kendinizde yeterli cesareti bulamamaktan mı yakınıyorsunuz? Biz size ihtiyaç duyduğunuz cesareti vaat ediyoruz!”

Hayat gailesinin, zorlu insan ilişkilerinin, kariyer krizlerinin ve daima boşa çıkan umutların altında ezilen Eda, Gür, Hande, Emre ve diğerleri, onlara ikinci şans vaat eden Hayat Üretim Merkezi’ne geçiş yaparak farklı bir yaşayışa yelken açarlar. Fakat gerçek dünyada meydana gelen bir deprem beklenmedik misafirlerin de bu yeni gerçekliğe geçmesine sebep olduğunda, Üretim Merkezi’ndeki dengeler bozulmaya başlar. Domino taşları bir bir devrilirken kimsenin hoşlanmayacağı hakikatler gün yüzüne çıkacak, her türlü gerçekliği tehdit eden güçler serbest kalacaktır.

Seran Demiral insanı insan yapan her şeye cesurca büyüteç tuttuğu bu sosyolojik bilimkurgu romanında, “Dünyanı üretmek için kendini üretmen lazım,” diyor bizlere.

Hayat Üretim Merkezi, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 264 sayfalık, hayatınızı yeniden gözden geçireceğiniz başarılı bir bilimkurgu romanı. Şimdiden iyi okumalar.

Seran Demiral Kimdir?

Seran Demiral, 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve hâlâ doğduğu şehirde yaşıyor. 2005’te ‘Münzevi’, 2007’de ‘Hissizleşme’ isimli fantastik kurgu romanları yayımlandı. 2007’de Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 2011’de ise Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. ‘Peki ama ben kimim?’ (2012), ‘Okulda ne işim var?’ (2013), ‘Nasıl yapalım?’ (2014) ve ‘Dünyayı neden değiştirmeliyiz?’ (2014) isimlerini taşıyan kitaplardan oluşan, genç okurlara yönelik ‘Filozof Çocuklar Kulübü’ çalışması Final Kültür Sanat Yayınlarından, ‘Parmak Uçları’ (2014) ise Tudem Yayınları tarafından yayımlandı. Çeşitli dergiler için zaman zaman deneme, makale türü yazılar yazan Seran, bir yandan İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisansüstü eğitimine devam etmekte, kurgu yazarlığının yanı sıra akademik çalışmalar yapmaktadır.

Kitabın ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tardis Anahtarlarının Değişimi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.