Edebiyat

Pembe Mezarlık Romanı

Pembe-Mezarlk-KitapSon dönemlerin en çok dinlenen şarkılarından biri olan “Pembe Mezarlık” şarkısını artık sadece dinlemeyecek, aynı zamanda okuyabileceksiniz de…

Model grubundan Can Temiz yakın arkadaşı İsmail Türküsev ile grubun en sevilen şarkısı olan Pembe Mezarlık‘ı roman yaptı. Fantastik türde bir roman olan “Pembe Mezarlık” yakında çıkıyor.

Pembe Mezarlık şarkısının söz ve müziğine de imzasını atan Can Temiz, aynı adı taşıyan romanını piyasaya çıkardı. Lise yıllarında tanıştığı arkadaşı İsmail Türküsev ile birlikte kalema aldıkları kitabın ortaya çıkış öyküsünü Temiz, “Pembe Mezarlık kavramı 2009’un bahar aylarında ilk aklıma geldiğinde o sırada MODEL ile demosunu kaydettiğimiz bir şarkının köprü kısmına söz yazmaya çalışıyordum. Gece yatağa yatıp düşünmeye başladım ve bu kelimeler ortaya çıktı. Müteakip hayal dünyasını o şarkının dört mısralık köprüsüne sığdıramadım. Böylelikle Pembe Mezarlık başlı başına özerk bir şarkı sözüne dönüştü, hikaye genişledi. Ama kafamdaki hikaye yine eksik kalmıştı. Şarkı sözü bu hikayeyi anlatmak için yeterli değildi. Bu sefer 2009 Ağustos’unda Pembe Mezarlık’ın kısa öyküsünü yazma fikri geldi aklıma ve çok heyecanlandım. Öncelikle hemen özetini yazmaya başladım. Ama özet başlı başına bir kısa öyküye dönüşünce belki de bunun çok da kalın olmayan -şöyle iki yüz elli, üç yüz sayfalık sayfalık falan- bir roman olabileceğini düşündüm,” sözleriyle anlattı.

can-temiz-ismail-turkusev

Can Temiz, “Model konserlerinde ‘Affet bu gece ölmek istedim,’ diye bağırırken, Pembe Mezarlık şarkısının klibi çekilirken, yayınlanırken ve belki bazıları radyolarda artık şarkıyı duymaktan bile sıkılmaya başladığı sıralarda, bu romanın satırları yazılmaya devam ediliyordu,” diyerek de süreçten bahsetti.

Fantastik türde bir roman olan kitap çok yakında Postiga Yayınları’ndan çıkacak.

 

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sözlerini Can Temiz’in yazdığı, Model grubunun Pembe Mezarlık klibini buradan izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.