Edebiyat

Ötekiler Arasında Çıktı!

Ötekiler Arasında banner

Modern fantezi klasikleri arasında yerini şimdiden alan; Hugo, Nebula ve Dünya Fantezi ödüllerinin üçüne birden aday olmayı başaran –ve ikisini kazanan– çok az sayıda kitaptan biri olan Ötekilerin Arasında  kitabı, M. İhsan Tatari çevirisiyle Türkçe olarak yayınlandı.

John W. Campbell En İyi Yazar, Dünya Fantezi En İyi Roman ve Prometheus En İyi Roman ödüllerine sahip Jo Walton, Ötekilerin Arasında ile yolu Tolkien, Le Guin ve Vonnegut’tan geçen herkesin kendisini bulabileceği, fantastik ve bilimkurgu edebiyatının esinlerini bir araya getiriyor. Ursula K. Le Guin roman için, “Eğlenceli, özenli, keskin ve merak uyandırıcı bir öykü…” yorumunu yapıyor.

Ötekiler Arasında - Jo Walton
Ötekiler Arasında – Jo Walton

Kitabın arka kapak yazısı ise şöyle;

Morwenna Phelps (Mori), perilerin ve insanların dünyası arasında sıkışık bir hayat yaşamaktadır. Galler’de yetişen Mori’nin en yakın arkadaşları periler ve bilimkurgu romanlarıdır. Deli bir büyücü olan annesi, perileri karanlık bir sona doğru sürüklemeye çalıştığında Mori kendisini topal bırakacak büyülü bir savaşta onunla yüzleşmek zorunda kalır… ve ikiz kız kardeşi ölür.

Yaşadığı üzücü olaylardan sonra İngiltere’ye, onu ve kardeşini doğumlarında terk eden babasının yanına gönderilir. Burada arkadaş bulmakta zorlanan Mori, büyü yaparak kendisi gibi düşünen insanları çevresine toplamak ister, ama yaptığı büyü annesinin dikkatini çeker. Bu durum, Morwenna’yı yıllardır kitaplardan öğrendiği her şeyi kullanmasını gerektirecek bir hesaplaşmaya doğru sürükler.

Günlük biçiminde yazılmış olan Ötekiler Arasında sadece bir roman değil, tüm bilimkurgu ve fantastik edebiyat dünyasına topyekûn bir övgü ve selamlama.

Kitap bugün raflardaki yerini alıyor. İsterseniz indirimli olarak kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz.

Kitabın ilk bölümü ön okuma olarak sizlerle de paylaşalım. Kitabı almadan önce bir fikriniz olsun. Kitabın ön okumasını da buradan okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.