Edebiyat

Of Dice And Men – FRP Oyuncularına Özel Bir Kitap

of-dice-and-men-banner

Forbes dergisinin baş editörü olan ve sıkı bir FRP oyuncusu olan yazar David M. Ewalt tarafından hazırlanan ve 20 Ağustos’ta piyasaya sürülmesi beklenen Of Dice and Men, fantastik kurguyu farklı bir şekilde ele alıyor.

Dungeons & Dragons’ın hikayesi ve Onu Oynayanlar” alt başlığıyla çıkarılacak olan Of Dice and Men, DnD’nin heyecanlı ve merak edilen dünyasını anlatıyor.

of-dice-and-men-coverÜlkemizde popülerliği 2000’li yıllarla beraber artan rol yapma oyunları, Amerikan kültürünün de önemli bir parçasını oluşturuyor. İlk defa 1974 yılında piyasaya sürülen Dungeons & Dragons sistemi, bugün devasa bir pazar haline gelmiş durumda. Sistemleriyle, romanlarıyla, bilgisayar oyunlarıyla, figürleriyle ve akla hayale sığmayacak çeşitlilikteki ürünleriyle DnD, tarihe damgasını vurmuş bir masaüstü oyun.

Kendisini 15. Seviye bir rahip olarak tanıtan Ewalt, bu yanlış anlaşılmış dünyayı romanına taşıyor. Of Dice and Men, bu dünyayı bilenlerine değil, bilmeyenlerine anlatmaya çabalıyor. Bilinen yanlışları ortaya çıkararak, hikayenin gerçek yüzünden açıklamalarda bulunuyor.

Forbes’da editörlük yapan Ewalt’ın kitabı bir Ejderha’nın tur içerisinde kaç hareket yaptığını, ne kadar hasar verdiğini bilen o Geeklerin eğlenceli hayatını gözler önüne seriyor. Zamanında “Bir Ejderha Kaç Para Eder?” yazısını da biz FRP oyuncularına sunmuştu kendisi. Umuyoruz bu güzel kitap ilerleyen günlerde Türkçeleştirilerek bizlere de kazandırılır.

Kitabın kendi sitesinden detaylı bilgi alabilir, kitap için önsipariş verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.