Edebiyat

Nihan Sarı’nın Bilimkurgu Romanı İki Dünya Arasında Çıktı

Daha önce Tuhaf Yolculuk ve Issız Gezegen isimli romanlarıyla tanıdığımız Nihan Sarı, yıllar sonra yepyeni bilimkurgu romanı İki Dünya Arasında ile yeniden karşımızda.

Cinius Yayınları tarafından yayınlanan 243 sayfalık kitabın kapak çizimi de aynı zamanda illüstratör olan Nihan Sarı‘ya ait.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

İnsanoğlunun yıldız sistemine yayılan ve tüm sistemin hassas entropik dengesini bozan, tekinsiz, istilacı, gizemli bir nanotik medeniyeti alt etmeye çalışan; zaman nehrinde geçmişe, geleceğe ve şu ana ait kahramanların heyecan verici ve şaşırtıcı hikâyesi…

iki-dunya-arasinda-kapakKatmanlı ve ustaca tasarlanmış bir kurgu, akıcı bir dil, zengin, hayal gücüyle bezeli, tutarlı, yaratıcı bir atmosfer, büyüleyici bir aşk hikâyesi ve farklı fizik kurallarının hakim olduğu medeniyetler…

Evren durdu, o an ne yapıyorduysa bıraktı, rüzgâr hızlandı, denizler kabardı,kar kendini çekti, güneş alabildiğine parladı. Yıldızlar patladı. Astronom bilginleri, bilimadamları ve fizik alimleri, birbirlerinden habersiz, o günün tarihini defterlerine not aldı. Derler ki kimse o dakikalarda ne olduğunu anlamadı.

Başka bir yerde, Dünya Gezegeni’nin dışında, aslında ona çok yakın, başka bir gerçeklikte, kuramların ve kuralların farklı yaşandığı bir gölge evrende, bilinmezlikte, belirsizlikte, yoğunlaşmış bir madde topluluğunun hemen ötesinde,bize göre karanlık, kendi içinde aydınlık, uyumla ve ahenkle varlığını sürdüren bir evrenin, bir gezegeninin, bir şehrinin içinde, bir bilim merkezinde, bir deney yapılıyordu.

Doğal olarak hayalet ırkına mensup olduğumu düşünüyorum. Kendimden başka hayalete bugüne kadar rastlamadım. Halkımdan, ırkımdan bir şekilde ayrı düştüm belki de ve bunun nasıl olduğunu hatırlamamı engelleyen sebepler var. 

Nihan Sarı Kimdir?

Yazar ve illüstratör. Dokuz Eylül Üniversitesi animasyon ve illüstrasyon anasanat dalından mezun olduktan sonra aynı üniversitede animasyon ve kitap karakteri yaratma üzerine akademik kariyer yaptı. 2011 yılında birbirinin devamı olan Tuhaf Yolculuk ve Issız Gezegen isimli iki romanı yayınlandı. İki Dünya Arasında üçüncü romanıdır. Eşi ve oğluyla İzmir’de yaşamakta, bilimkurgu üzerine yazmaya ve çeşitli dergiler için çizmeye devam etmektedir.

Şimdiden iyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bahadır İçel'den Post-Apokaliptik Roman - Benim Adım Z

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.